13. martā – pēdējā dienā pirms pavasara brīvlaika – šo jauniešu un viņu skolotāju ikdiena mainījās par 180 grādiem. Topošie absolventi atzīst, ka pirmā attālināto mācību nedēļa bijusi ļoti grūta, bijis jāiemācās pašiem plānot savu laiku. Tas noderēšot studentu dzīvē. Daži jau izvēlējušies savu nākotnes profesiju, citi svārstās, bet kādam lēmumi jāmaina.
Attālums satuvina
Jaunieši atzīst, ka sākums bijis ļoti grūts un stresa pilns. Laika gaitā nepilnības atrisinātas, un tagad ar visu jau ir aprasts. Mācībām gan tiek veltīts vairāk laika nekā klātienē, taču kopumā no skolas puses viss esot noorganizēts ļoti labi. "Atzīmes ir uzlabojušās. Esmu iemācījies labāk plānot savu laiku," saka Renārs. Viņam piekrīt arī Diāna un papildina: "Pēc skolas bija brīvais laiks, bet tagad pašiem jādomā, kad un ko darīt. Dažreiz ir grūti saņemties sākt mācīties, bet tas ir vienkārši jāizdara." Jaunieši atzīst, ka ļoti pietrūkst klasesbiedru un atmosfēras klasē. Vienlaikus attālinātais process viņus esot satuvinājis. "Esam kļuvuši komunikablāki savā starpā, sarakstāmies WhatsApp, sazināmies Zoom, cits citam palīdzam mācīties. Palīdzam vairāk nekā klasē," stāsta Zita Dženifera.
Skolotāji arvien vairāk sākuši izmantot video stundas, taču Diāna norāda – klātienē skolotāji tomēr vairāk varēja paskaidrot tematu, bet "tagad pašiem jācīnās un jāmeklē informācija, pašam jātiek galā". Attālinātajā mācību procesā iegūtās prasmes lieti noderēšot, uzsākot studenta dzīvi, viņa piekrīt. Skolotāja palīdzība savukārt tiekot lūgta tikai tad, ja temats ir pavisam nesaprotams.
Traucē neziņa
Eksāmenu sesija šogad plānota no 2. jūnija līdz 7. jūlijam. Tie būšot apjoma un satura ziņā īsāki, bet ne vieglāki. Tāpat šogad nebūs obligāti izvēles eksāmeni, bet būs jākārto valsts centralizētais pārbaudījums svešvalodā, matemātikā un latviešu valodā.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 21. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Tad, kad
Nata
Irlielāmērāticams