Cilvēkresursu stratēģija pašvaldībās ļoti atšķiras – arī pēc administratīvi teritoriālās reformas (ATR) tās efektivitāte pieklibo gan attiecībā uz slodžu skaitu, gan prēmijām un speciālām piemaksām atvēlēto finansējumu, gan darbiniekiem noteiktajām prasībām un sasniedzamajiem mērķiem, gan personāla mācību sistēmu. Pagājis vairāk nekā gads, kopš Valsts kontroles (VK) revīzijā tika analizēta pašvaldību cilvēkresursu pārvaldība, un, lai gan situācija ir uzlabojusies, daļa trūkumu joprojām nav izskausti.
Kopumā optimizē
Teju visas pašvaldības, ko VK pārbaudīja, pārskatījušas cilvēkresursu apjomu pēc personāla snieguma rādītājiem. Kopumā samazinātas 104,65 slodzes, tādējādi gadā gūstot 1,7 miljonu eiro ekonomiju, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē skaidroja valsts kontrolieris Edgars Korčagins, norādot, ka optimizācijas apjomi pašvaldībās atšķiras. Ir tādas, kur samazināta viena slodze (piemēram, Mārupes novadā), ir – kur 50 (Tukuma novadā). Taču ir vietvaras, kur slodžu skaits pēc ATR ir palielināts. Viņš uzsvēra, ka VK izstrādātā metodika dod iespēju noteikt darbinieku optimālo skaitu, konsolidējot procesus un centralizējot funkcijas, tāpēc to ieteiktu izmantot visām vietvarām.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 17. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00