Vienu piketu rīkoja partiju apvienība Attīstībai/Par!, bet otru - iniciatīvas grupa Vecāki par labāku izglītību.
Attīstībai/Par! uzskata, ka bērnu un valsts nākotnes interesēs vispārējās izglītības mācību satura reforma ir pilnībā atbalstāma un akūti nepieciešama. "Atstāt šā jautājuma izlemšanu nākamajai Saeimai nozīmē nolemt Latviju atpalicībai. Kvalitatīva, mūsdienīga izglītība ir valsts konkurētspējas atslēga. Kvalificēta darbaspēka trūkums jau ir Latvijas realitāte. Šī tāpat ir izšķiršanās, vai ļaut cilvēkiem turpināt aizbraukt, vai arī dot iemeslu atgriezties," norāda politiskā spēka pārstāvji.
Tomēr vienlaikus Apvienībai/Par! nav apmierināta ar izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (Vienotība) rīcību, nesniedzot nepieciešamo atbalstu reformas gaitai un tās galvenajiem ieviesējiem - skolotājiem. "Centieni vienlaikus skolās risināt mācību saturu, sešgadnieku apmācību, skolu tīkla optimizāciju u.c. liecina par atbildīgā ministra absolūtu nekompetenci," pauž partiju apvienības pārstāvji.
Otra piketa organizētāji - iniciatīvas grupa Vecāki par labāku izglītību - norāda, ka "mūsu paaudzes pienākums un atbildība ir vadīt bērnu izglītošanās procesu tā, lai skolā viņi mācītos ar prieku un patiesu interesi, lai viņi uzdrīkstētos meklēt un radīt inovatīvus risinājumus, kā arī patstāvīgi mācītos visa mūža garumā, tādējādi nodrošinot savu spēju reaģēt uz pārmaiņām dzīvē". Pēc iniciatīvas grupas domām, tieši to nodrošinātu Skola 2030 principu ieviešana.
Saeima ceturtdien parlamenta sēdē otrajā lasījumā skatīs likumprojektu, kurā iekļauts regulējums saistībā ar izglītības jaunā kompetenču satura ieviešanu skolās.
Izglītības komisija iepriekš izskatīja visus priekšlikumus Vispārējās izglītības likumam. Komisijas vairākums konceptuāli noraidīja ieceri par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma. Taču deputāti atbalstīja izglītības jaunā kompetenču satura ieviešanu par gadu vēlāk, nekā sākotnēji bija piedāvājusi Izglītības un zinātnes ministrija.
Aleksandrs Fēgezahs
Kailis Plikais