Nav arī skaidrs, vai būs iespējams atsākt sezonu. "Patlaban nevaru neko atbildēt ne režisoriem, ne komponistiem, ne radošajām grupām, vai turpinām darbu pie iestudējumiem vai ne. Varbūt jāpāriet tikai uz kamerformātu, kur nodarbināti pāris aktieru?" neizpratnē ir Laukšteins un piebilst, ka, ņemot vērā noteiktos ierobežojumus, Lielajā zālē no 468 vietām aizpildīt var tikai 104 skatītāju vietas un tādā gadījumā nav rentabli to izmantot.
Viņš arī velta pārmetumus Kultūras ministrijai (KM). Nepietiek ar to, ka tā šogad palielināja savu pakļautības iestāžu darbiniekiem algas par 16%. Liepājas teātrim dotācija palika iepriekšējā gada līmenī, tas nozīmē arī algas bez pielikuma. Un tagad atkal diskriminācija – pašvaldības teātris nevar saņemt finansiālo atbalstu Covid-19 radīto seku mazināšanai, tas paredzēts tikai valsts kapitālsabiedrībām. Viņaprāt, visa nozare jāatbalsta. Pretējā gadījumā izskatās, ka, kuģim grimstot, glābšanas laivas tiek piešķirtas tikai daļai komandas, bet pārējie lai grimst dibenā. Cerot gan sagaidīt palīdzīgu roku no Saeimas atbildīgās komisijas, kas solījusi skaitīt šo jautājumu vienā no tās sēdēm.
Komisijas vadītājs Arvils Ašeradens (JV) apliecina, ka ir gatavs to darīt, ja iesaistītās puses neradīs risinājumu. Viņam esot pārsteigums, ka profesionālās kultūras iestādes, kāds ir Liepājas teātris, netiek atbalstītas. Pat ja tā pieder vietvarai, valsts nedrīkst ignorēt to. Esot jau saprotami Finanšu ministrijas un KM iebildumi, ka pašvaldībām jāatbild par savām kapitālsabiedrībām. Taču reizēm ir jāpieļauj izņēmumi, un tas ir arī šajā gadījumā. Nav nemaz tik daudz profesionālu kultūras iestāžu, kuru darbība atbalsojas reģionālā un valsts mērogā. Ašeradens uzskata par pilnīgi nepieņemamu scenāriju oktobrī Liepājas teātri slēgt.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 24. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!