BSF vadītāja Liene Dambiņa, iepazīstinot ar centra darbības rezultātiem pirmajā pusgadā, atzina, ka viens no galvenajiem secinājumiem ir nepieciešamība programmu paplašināt gan saturiski, gan arī reģionāli. "Redzam, ka jauniešiem nepieciešams atbalsts ne tikai saistībā ar atkarību izraisošo vielu un procesu lietošanu, tāpēc aktīvi strādājam pie jaunu garīgās veselības programmu veidošanas un esam uzsākuši pārrunas ar Veselības ministriju par sadarbību. Šobrīd Pusaudžu resursu centrs darbojas tikai Rīgā, bet lūgumus pēc palīdzības saņemam arī no citām Latvijas pilsētām, tāpēc esam sākuši apzināt potenciālos sadarbības partnerus reģionos. Ļoti svarīgi, lai šī palīdzība jauniešiem būtu pieejama bez maksas, tāpēc ceram arī uz turpmāku sadarbību ar Labklājības ministriju un jaunu sadarbības sākšanu ar Veselības ministriju," stāsta Dambiņa.
Vajag arī reģionos
Līdz šā gada beigām tikšot apzināti potenciālie sadarbības partneri un sadarbības formas reģionos. Pirmie pusaudžu resursu centri arī ārpus Rīgas varētu durvis vērt jau nākamgad. Projekta īstenotāji noskaidros, kuros reģionos palīdzība jauniešiem varētu būt visvairāk nepieciešama, lai varētu domāt jau par konkrētām vietām, taču tie būšot reģionu centri. Dambiņa Dienai gan atzīst, ka par konkrētām izmaksām šobrīd runāt vēl nevar, jo tās būs atkarīgas no sarunām ar potenciālajiem sadarbības partneriem un citiem faktoriem.
Aptuvenās izmaksas gan ir aplēstas, lai sociālās rehabilitācijas programmu nākamgad varētu turpināt Rīgā. Lai nākamgad palīdzību bez maksas varētu saņemt aptuveni 100 pusaudžu, no Labklājības ministrijas budžeta būtu nepieciešami ap 100 tūkstošiem eiro.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 18. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
dzērājs, zaglis, narkomāns
ne tikai tālu tikt
Pravietisnejaukais