Samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme grāmatniecības un mediju nozarei ir sniegusi iespēju pārvarēt inflāciju un palielināt grāmatu un periodikas izdevumu pieejamību lasītājiem.
Tas konstatēts Kultūras ministrijas (KM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, ko vakar akceptēja valdība. Lai novērtētu ietekmi, kādu ilgtermiņā sniedz samazinātās 5% PVN likmes piemērošana grāmatām un periodikas izdevumiem, valdība arī atbalstīja KM ierosinājumu nozares rādītājus apkopot un analizēt desmit gadu periodā. Tādējādi KM noteikts līdz 2029. gada 30. jūnijam sagatavot un iesniegt izskatīšanai valdībā informatīvo ziņojumu, kurā izvērtēta PVN samazinātās likmes 5% apmērā piemērošana grāmatu, avīžu, žurnālu, biļetenu u. c. periodisko izdevumu iespieddarba un elektroniska izdevuma formā ietekme laikposmā no 2018. līdz 2028. gadam, salīdzinot grāmatu un periodisko izdevumu nosaukumu skaitu un vidējo cenu komercapritē – grāmatu veikalos un preses tirdzniecības vietās.
Ticība stabilitātei
"Grāmatu un periodikas izdošanai un tirdzniecībai ir svarīga loma latviešu valodas saglabāšanā un attīstībā, kā arī lasītprasmes veicināšanā. Periodā no 2021. līdz 2023. gadam samazinātā PVN likme ir sniegusi iespēju nozarē palielināt grāmatu un periodikas izdevumu pieejamību lasītājiem. Grāmatizdošanas nozarē tieši pazeminātā PVN likme ir visdemokrātiskākais atbalsta instruments," norādījusi kultūras ministre Agnese Lāce (Progresīvie)
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 14. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00