"Ņemot vērā, ka meža cūku skaita samazināšana ir viens no efektīvākajiem šobrīd pieejamajiem ĀCM ierobežošanas pasākumiem, arī nākamajā gadā finansējums par nomedītajām meža cūku mātēm ir paredzēts," viņš sacīja.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka meža cūku mātīšu medīšana ir iekļauta Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētās ĀCM apkarošanas programmā, kurā mednieki var saņemt 50 eiro samaksu par nomedītajām meža cūku mātītēm. Lai saņemtu atlīdzību, medniekam kopā ar aizpildītiem dokumentiem PVD teritoriālajā struktūrvienībā bija jāiesniedz pierādījumi, ka nomedītais dzīvnieks ir sievišķā dzimuma īpatnis - astes gals un ādas fragments, kurā nepārprotami saskatāmi meža cūku mātīšu ārējie dzimumorgāni.
Pērn PVD kopumā no medniekiem pieņēma vairāk nekā 10 800 pierādījumus par nomedītām meža cūku mātītēm, kas ir par 23,3% mazāk nekā tika iesniegts gadu iepriekš.
ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014. gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.