Žagarkalna pārstāvis Vadims Kameņevs stāsta, ka kalns un trases ir gatavībā darbam. "Lai arī pēdējo dienu laikā ir vērojams labs sals kalnu darbībai, tomēr nolēmām vēl neriskēt un pavērot laika apstākļus. Ja temperatūra turētos vismaz ap nulli, tad būtu vērts palaist sniega pūtējus."
Milzkalna pārstāvis Viesturs Ošnieks skaidro - lai arī kalns ir gatavs jaunajai sezonai, tomēr, ņemot vērā, ka nākamnedēļ pastāvīgu salu nesola, izlemts pagaidīt novembri. "Gaidām pastāvīgu salu novembrī."
Arī Ozolkalna pārstāve Līga Rokpelne norāda, ka šogad kalns darbam ir sagatavots laicīgi. "Tomēr pastāvīgas darbības sākšanai ir nepieciešams sals konstantu mīnus četru grādu apmērā."
Tikmēr Jēkaba gravas pārstāvis Mairis Mežinskis atzīmē, ka, izvērtējot kalna un trašu darbību pēdējo gadu laikā, pieņemts lēmums kalnu un slēpošanas trasi jaunajā sezonā neatvērt.
"Diemžēl, bet Jēkaba grava šosezon būs slēgta. Konkurence ir ļoti sīva, tāpat no mums netālu ir Milzkalns, kur slēpotgribētājiem būs iespēja atpūsties. Vienā vārdā sakot - apnika," atzīst Mežinskis, sīkākus komentārus par iespējamiem ikgadējiem zaudējumiem nesniedzot.
Kā ziņots, šī gada marta sākumā lielākā daļa Latvijas kalnu slēpošanas trašu plānoja noslēgt kalnu slēpošanas sezonu ar zaudējumiem un prognozēm - ja nākamā ziema būs tikpat silta, kalni būs jāslēdz pavisam vai arī nopietni jādomā, ko darīt, atzina aptaujātie slēpošanas kalnu pārstāvji.
Aizvadītā kalendārā ziema bijusi viena no siltākajām un ar plānāko sniega segu šajā gadsimtā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati. Vidējā gaisa temperatūra 2013.-2014.gada kalendārajā ziemā bija -1,2 grādi, kas ir 2,7 grādus augstāk par ilggadējo vidējo normu.
Līdz ar to aizvadītā ziema bija 16.siltākā ilggadējo novērojumu vēsturē un viena no siltākajām šajā gadsimtā, dalot otro un trešo vietu ar 2006.-2007.gada kalendāro ziemu.