Diena iepriekš vēstīja, ka A. Razāns saņēmis pabalstu, lai gan viņa sieva G. Razāne, kura patlaban tiek virzīta Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja vietnieka amatam, no 2013. gada strādājusi par uzņēmuma Latvijas finieris mārketinga pārstāvi ASV, līdz ar to attiecīgais pabalsts diplomātam nepienācās.
Patlaban sistēma ir "balstīta uz attiecīgā diplomāta godaprātu", atzīst ĀM pārstāvis Raimonds Jansons, un līdz šim neesot bijuši gadījumi, kas liktu par tās efektivitāti šaubīties. Viņš arī apgalvo – ministrijā neuzskata, ka sistēmā ir būtiskas problēmas. Tomēr "šis gadījums ir stimuls, lai mēs caurskatītu, kā sistēma darbojas". Nolemts sākt visaptverošu pārbaudi, lai noskaidrotu, vai nevajadzētu ieviest kādus administratīvus papildinājumus un pabalstu sistēmu kontrolēt centralizētāk, daļu atbildības un pienākumu vēstniecībām noņemot. Detalizētāk, kā tas varētu mainīties, ĀM pagaidām nekomentē.
Razāns naudu nepamatoti saņēma no 2013. gada 2. maija līdz 31. decembrim. Aģentūrai LETA viņš skaidrojis, ka situācija radusies kļūdas rezultātā, jo vairākkārt mainīta kārtība Ministru kabineta (MK) noteikumos. "Par konkrētajām izmaiņām es vienkārši nebiju informēts," viņš saka. Tomēr, kā noskaidroja Diena, attiecīgā MK noteikumu daļa šajā periodā bija nemainīga. Turklāt R. Jansons, atbildot uz jautājumu, vai darbinieki tiek brīdināti pirms likumu vai MK noteikumu maiņas, ja tie uz viņiem attiecas, saka: "Mums ir ikdienas regulāra informācijas apmaiņa, protams."
Visu rakstu lasiet trešdienas, 19. oktobra, avīzē Diena!