Savukārt dzīvokļa pabalstu 20% apmērā valsts līdzfinansēs līdz apkures sezonas beigām ‒ nākamā gada maijam, pēc tam nododot to pašvaldību ziņā.
Valdības sākotnējā pozīcija bija līdz pusgadam līdzfinansēt GMI un dzīvokļa pabalstu, pēc tam šo funkciju nododot pašvaldībām, taču piešķirot tām tiesības izvērtēt, kam piešķirt sociālo atbalstu, lai neveidotos tā dēvētie profesionālie sociālo pabalstu saņēmēji.
"Nav indikāciju, ka aizdevējus varētu pārliecināt šis variants," atzina Viņķele.
Sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem valdība vēl turpinās, un joprojām nav panākta vienošanās par nākamā gada budžeta konsolidācijas apmēru.
Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Komisijas pārstāvji savas pašreizējās misijas laikā vairākkārt norādījuši, ka valdībai jārūpējas par vismazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem un tādēļ valstij būtu jānodrošina GMI pabalsts, nevis tas jāuzliek uz pašvaldību iedzīvotāju pleciem.
SVF misijas vadītājs Marks Grifits žurnālistiem pirmdien pēc valdības sarunām norādīja, ka Latvijā ir ļoti augsta nevienlīdzība starp iedzīvotājiem, proti, Latvijā kopējie ienākumi, ko saņem 20% iedzīvotāju ar augstākajiem ienākumiem, ir septiņas reizes lielāki nekā ieņēmumi, ko saņem 20% iedzīvotāju ar zemākajiem ienākumiem, tādēļ valdībai ir būtiski turpināt sociālā drošības tīkla pasākumus, lai aizsargātu nabadzīgākos iedzīvotājus.