Viņš atzina, ka situācija, ka atsevišķas tirdzniecības vietas no 8.februāra klātienē drīkstēs tirgot pilnīgi visu, bet citām joprojām būs jāpaliek slēgtām, nav tāda, kas apmierina Ekonomikas ministriju (EM) un visus komersantus. "Mēs, protams, gribētu, lai darbu pie šī koncepta atsāk visi tirgotāji, bet tas ir pārāk liels risks, ja skatāmies saslimstības datus," sacīja Vitenbergs, aicinot iedzīvotājus izturēties atbildīgi pret tirdzniecības izmaiņām.
LETA jau vēstīja, ka valdība piektdien atbalstīja EM rosinātos grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, ar kuriem no pirmdienas, 8.februāra, tiek atcelti tirgojamo preču ierobežojumi pārtikas un higiēnas preču veikalos.
Tādējādi no 8.februāra mazumtirdzniecības pakalpojumus klātienē varēs sniegt veikali, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, kā arī veikali, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču sortimenta. Tāpat varēs strādāt arī grāmatnīcas.
Ziņots arī, ka Ministru kabinets piektdien atbalstīja EM priekšlikumu, ka no pirmdienas pilnīgi visās tirdzniecības vietās būs jāievieš "drošas tirdzniecības" koncepcija. To paredz veiktie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.
Cita starpā tas paredz, ka tirdzniecības vietā un tirgus paviljonā vienam apmeklētājam būs jānodrošina ne mazāk kā 25 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības, turklāt tirgotājam būs jānodrošina, ka apmeklētāji tirdzniecības vietā, tirdzniecības centrā un tirgus paviljonā tiek ielaisti tikai pa vienam, izņemot personas, kam nepieciešama asistenta palīdzība, un bērnus līdz 12 gadu vecumam, ar kuriem var būt kopā viena pilngadīga persona.
Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs aģentūrai LETA pauda, ka šāda kārtība, ļaujot pārdot visas preces veikalos, kur vismaz 70% ir pārtikas vai higiēnas preces, nav godīga pret citiem tirgotājiem. Pret to iebildumus bija pauduši arī tādi tirgotāji kā Depo un universālveikals Stockmann.