Muzejs, kurš atrodas Vašingtonā, nosūtīja piecus no 16 tā rīcībā esošajiem Nāves jūras rakstu fragmentiem uz Vāciju izpētes veikšanai. Secināts, ka šie eksemplāri, visticamāk, ir viltoti.
Muzejs jau paziņojis, ka tie kā eksponāti vairs netiks izstādīti.
The Guardian jau pērn vēstīja, ka ir pamatotas bažas par šo artefaktu autentiskumu. Tiek lēsts, ka tie pārdoti par iespaidīgām, miljonos mērāmām summām, kaut gan nav precīzi zināms, cik Grīns samaksājis par muzeja rīcībā esošo kolekciju.
Tiek uzskatīts, ka tā dēvētie Nāves jūras rakstu fragmenti uzieti 1947. gadā - beduīnu gans tos esot atradis alā Jordānas upes rietumu krastā. Atradums "nesis revolūciju" Bībeles vēstures izpētē. Raksti, kopā aptuveni 100 tūkstoši fragmentu, saturot daļas no Vecās Derības, un tapuši pirms vairāk nekā 2000 gadiem.
Nu pētnieku veiktā analīze liecina, ka vismaz par Bībeles muzeja rīcībā esošo fragmentu autentiskumu ir pamatotas šaubas.
"Kaut cerējām, ka analīze sniegs citus rezultātus, šo uzskatām par iespēju izglītot sabiedrību par to, cik būtiski ir kritiski izvērtēt un pārbaudīt tā dēvēto biblisko artefaktu autentiskumu," norādījis doktors Džefrijs Kloha, kurš ir Bībeles muzeja vadošais kurators.
Pētnieki turpinās darbu, lai pārbaudītu arī citu muzeja eksponātu autentiskumu.
Jāatgādina, ka šī nav pirmā reize, kad muzeja vārds izskan pretrunīgi vērtējamu notikumu gaismā - pērn Grīna kompānija Hobby Lobby tika sodīta par prāvas vēsturisku relikviju kravas nelegālu ievešanu Savienotajās Valstīs no Irākas un samaksāja vairāk nekā 2,6 miljonus eiro lielu soda naudu, kā arī tai nācās šķirties no vairākiem tūkstošiem ievesto artefaktu.