ASV izvērstajā kampaņā pret ekstrēmismu tie ir tikai divi pēdējie gadījumi līdzīgu lietu virknē.
Neviens no abiem arestētajiem nav apsūdzēts par uzbrukuma plānošanu ASV. Viens vīrietis apsūdzēts par Islāma valsts atbalstīšanu ārzemēs, bet abi - par to, ka snieguši melīgu informāciju par savām saitēm ar starptautiskiem teroristu grupējumiem.
Atbilstoši publiskotajai informācijai kopumā arestēti 75 ASV iedzīvotāji, kas kopš 2014.gada kļuvuši par radikalizētiem musulmaņiem.
Sakramento un Hjūstonā arestētie vīrieši nav bijuši iesaistīti vienā plānā, bet viņi uzturējuši kontaktus, apliecināja avots, kas ir pazīstams ar šīm lietām.
Abi vīrieši ir palestīnieši, kas dzimuši Irākā. Hjūstonā arestētais Omars Faradžs Saīds al Hardans ieceļojis ASV kā Irākas bēglis 2009.gadā, liecina tiesas dokumenti.
Sakramento arestētais 23 gadus vecais Avss Mohammeds Juniss al Džajabs ASV ieceļojis 2003.gadā kā bēglis no Sīrijas.
Kā skaidroja Teksasas gubernatora vietnieks Dens Patriks, Hjūstonā veiktais arests ir viens no iemesliem, kāpēc Teksasa cenšas bloķēt Sīrijas bēgļu uzņemšanu.
"Tas ir tieši tas, par ko mēs vairākkārt esam teikuši Obamas administrācijai, kas var notikt, un kāpēc mēs negribam, lai bēgļi ierastos Teksasā. Pastāv nopietni jautājumi par to, kas šie cilvēki patiesībā ir, kā to apliecina šodienas notikumi," teikts Patrika paziņojumā.