Starp šiem artefaktiem ir ķīļraksta plāksnītes, cilindriski zīmogi un zīmogu nospiedumi mālā. Daudzas no šīm plāksnītēm bija no senās Irisagrigas pilsētas un datētas ar laiku no 2100. līdz 1600.gadam pirms mūsu ēras, sacīja amatpersonas.
Ķīļraksta plāksnīšu sūtījumus sākotnēji bija pārtvēruši muitas darbinieki, bet tie tika aplami marķēti kā paraugi firmai Hobby Lobby.
Firma pērn piekrita zaudēt tiesības uz senajiem Irākas artefaktiem un samaksāt trīs miljonus ASV dolāru, lai tiktu izbeigta ASV valdības ierosināta prāva. Tā izskaidroja nelegāli importēto priekšmetu pirkšanu ar savu naivumu.
Pēc ASV Tieslietu ministrijas datiem, tūkstošiem ķīļraksta plāksnīšu un zīmogu nospiedumu mālā tika nelegāli ievesti ASV caur Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Izraēlu sūtījumos, kas tika piegādāti Oklahomas štatā bāzētajai firmai Hobby Lobby.
Hobby Lobby paziņoja, ka tā iegādājusies artefaktus "atbilstoši kompānijas misijai un kaislībai uz Bībeli" ar mērķi saglabāt tos nākamajām paaudzēm, kā arī dalīties ar tiem, nododot tos sabiedriskām institūcijām un muzejiem.
Evaņģēliskais kristietis un miljardieris Stīvs Grīns, kurš nodibināja šo firmu, ir arī pērn ASV galvaspilsētā atvērtā Bībeles Muzeja vadītājs.
Artefaktu nodošanas ceremonija, kas notika Vašingtonā, ir pirmais Irākas kultūras mantojuma repatriācijas gadījums no ASV kopš 2015.gada.
Irākas kultūras mantojums tika smagi izlaupīts pēc ASV iebrukuma, kurā 2003.gadā tika gāzts Irākas diktators Sadams Huseins.