Šī gada aprīlī Losandželosas zvērināto tiesa atzina K. Gerhartseiteru par vainīgu 27 gadus vecā Džona Sohusa (John Sohus) slepkavībā, kas izdarīta 1985. gadā. Dž. Sohuss izīrēja K. Gerhartsreiteram mājokli prestižajā Losandželosas rajonā Sanmarīno, un 1985. gadā pazuda bez pēdām. Līdz 1994. gadam viņš tika uzskatīts par pazudušu bez vēsts, taču tad Dž. Sohusa mirstīgās atliekas tika atrastas apraktas viņa Sanmarīno savrupmājas pagalmā. Pats K. Gerhartsreiters nav atzinis savu vainu, tāpat nav noskaidroti arī nozieguma motīvi. Kopā ar Dž. Sohusu pazuda arī viņa sieva Linda, par kuras likteni joprojām nekas nav zināms.
Aizdomas par K. Gerhartsreitera vainu Dž. Sohusa slepkavībā radās vēl 2008. gadā, tomēr tad neizdevās atrast pietiekami daudz pierādījumu apsūdzības uzrādīšanai. Apsūdzības viņam tika uzrādītas tikai 2011. gadā.
Vācijā dzimušais K. Gerhartsreiters ASV ieradās 1970. gadu beigās, 17 gadu vecumā, studentu apmaiņas programmas ietvaros. Pēc neilga laika viņš apprecējās ar amerikānieti, saņēma uzturēšanās atļauju ASV, un pavisam drīz šķīra laulību.
Pēc tam K. Gerhartsreiters daudzu gadu garumā dzīvoja ar izdomātiem vārdiem un dažādām pašsacerētām biogrāfijām un profesijām – ārsta, mūsdienu mākslas kolekcionāra, kuģa kapteiņa un finanšu konsultanta. Sevi viņš dēvēja par Klārku Rokfelleru – vienas no ASV bagātākjām ģimenēm, ieceļotāju no Vācijas, pārstāvi. Ar šo vārdu viņš 16 gadus bija precējies ar Sandru Bosu – Stenfordas un Hārvardas universitāšu absolventi un konsultāciju kompānijas McKinsey & Company topmenedžeri. Tikai pēc 13 laulībā pavadītiem gadiem sieviete sāka nojaust, ka K. Gerhartsreiters nav tas, par ko uzdodas. Nolīgstot privātdetektīvu, viņa atklāja krāpšanu un iesniedza prasību šķirt laulību.
Pēc šķiršanās abu meita palika pie mātes, un viltus Rokfellers tiesas atļautas tikšanās ar meitu laikā, 2008. gada jūlijā, nolaupīja meiteni. K. Gerhartsreiters ar meitu tika atrasti pēc sešām dienām. 2009. gadā par meitas nolaupīšanu viņam tika piespriests piecus gadus ilgs cietumsods ar tiesībām uz pirmstermiņa atbrīvošanu pēc četriem gadiem.