Jau tika ziņots, ka ASV sestdienas rītā oficiāli sākta valdības darba daļēja apturēšana, jo līdz noteiktajam termiņam - pusnaktij - ASV Kongress nav spējis apstiprināt īstermiņa finansēšanas pagarinājumu federālajām aģentūrām. Senātam piektdienas vakarā neizdevās sarīkot balsojumu par attiecīgo likumprojektu, kas būtu nodrošinājis 30 dienu finansējumu federālo darbinieku darba apmaksai un nesvarīgāko aģentūru funkcionēšanai, kuru darbinieki tagad nosūtīti bezalgas atvaļinājumā.
Jānorāda gan, ka darbs ir apturēts tikai daļēji, jo tas neskar tādus nozīmīgus pakalpojumus kā, piemēram, pasta piegāde, gaisa satiksmes kontroles nodrošināšana un sociālo pabalstu izmaksa.
Galvenās nesaskaņas starp demokrātiem un republikāņiem radās par jautājumu, ko darīt ar imigrantu bērniem, kas valstī ieradušies ne pēc savas gribas, bet ir ieguvuši izglītību, strādā un dzīvot ASV. Pirms pāris nedēļām prezidents Donalds Tramps, demokrāti un daži no republikāņiem šķietami bija panākuši vienošanos, bet vēlāk, kā nu jau tas ierasts, prezidents mainīja viedokli un paziņoja, ka nepiekritīs demokrātu nosacījumiem.
Trampa administrācija izplatījusi paziņojumu, kurā pie valdības darba apturēšanas vaino demokrātus.
Kā ziņo BBC, pirmdien mazāk svarīgo iestāžu darbinieki ir saņēmuši ziņojumus, ka darbā nav jāierodas. Piespiedu bezalgas brīvdienas ir neskaitāmu valsts pārvaldē esošo pakalpojumu un servisu darbiniekiem.
Arī viens no slavenākajiem ASV simboliem Brīvības statuja, kas atrodas Ņujorkā, būtu spiesta pārtraukt uzņemt tūristus, taču pilsētas pārvalde paziņoja, ka "atvērs" statuju par saviem līdzekļiem. Citi muzeji un valsts nozīmes monumenti gan, kā vēsta BBC, paliks slēgti.
Pēdējo reizi valdība darbu daļēji pārtrauca 2013.gadā. Vienošanās netika panākta 16 dienas, kā raksta BBC, tas valstij izmaksāja apmēram 2 miljardus ASV dolāru.