Abu pasaules lielāko ekonomiku līderi sarokojās un smaidīja, tiekoties vēsturiskā privātīpašumā Kalifornijā, un noslēdza četru stundu ilgo samitu ar pastaigu dārzā.
"Es nupat esmu noslēdzis vairākas stundas ilgu tikšanos ar prezidentu Sji un uzskatu, ka tās bija dažas no konstruktīvākajām un produktīvākajām diskusijām, kādas mums bijušas," Baidens sacīja preses konferencē.
Baidens atzina, ka nav piekritis Sji daudzos jautājumos, bet Ķīnas prezidents bijis tiešs sarunās ar viņu.
Vienošanās atjaunot karsto līniju starp abu valstu bruņotajiem spēkiem, kuru Ķīna pārtrauca 2022.gadā pēc toreizējās ASV Pārstāvju palātas spīkeres Nensijas Pelosi vizītes Taivānā, ir "kritiski svarīga", piebilda Baidens.
"Pārrēķināšanās jebkurā pusē var izraisīt reālas grūtības ar tādu valsti kā Ķīna. Tāpēc es domāju, ka mēs panākam reālu progresu šai ziņā," teica Baidens.
Abiem prezidentiem tomēr bija ļoti atšķirīgi uzskati Taivānas jautājumā. Sji aicināja Baidenu izbeigt Taivānas apbruņošanu un sacīja, ka Taivānas atkalapvienošana ar Ķīnu ir "neapturama", savukārt Baidens aicināja Sji respektēt nākamgad paredzētās vēlēšanas Taivānā.
Abas puses panāca vienošanās arī citās jomās, tostarp Ķīna piekrita ierobežot fentanila sastāvdaļu ražošanu.
ASV un Ķīna arī vienojās rīkot sarunas par mākslīgo intelektu, ziņoja Ķīnas valsts mediji.
Baidens un Sji pēdējoreiz bija tikušies sarunās Bali salā 2022.gada novembrī. Abu valstu attiecības pasliktinājās, kad ASV šī gada februārī notrieca Ķīnas izlūkošanas balonu.