Vērtspapīru pētījumu kompānijas Rochdale Securities viceprezidents Diks Bovs teica, ka notikušais izraisīs sekas ASV Kongresā, Federālajā Rezervju sistēmā un regulējošajās institūcijās.
Eksperts vērsa uzmanību uz to, ka MF Global savos tirdzniecības darījumos ir izmantojis krāpnieciskas metodes un darbojies bez jebkādas regulējošo institūciju kontroles. "MF Global darbojās it kā būtu 2007., nevis 2011. gads," viņš teica.
"Kompānija izdarīja likmes un pakļāva ar šīm likmēm sevi riskam, un tas viss notika tirgū. Finanšu kompānija nekad nedrīkst sevi pakļaut riskam. Jebkura kompānija, kas to dara, uzskatāma par blēdīgu kompāniju," klāstīja Bovs.
Laikraksts New York Times otrdien vēstīja, ka ASV regulējošās institūcijas pašlaik izmeklē apgalvojumus, ka pēdējās dienās esot pazudusi MF Global klientu nauda simtiem miljonu ASV dolāru apmērā, kas it kā esot izmantota kompānijas tirdzniecības darījumiem, mēģinot izglābties no bankrota.
Jāatgādina, ka MF Global, kas nodarbojās ar preču un vērtspapīru atvasinājumu (derivatīvu) tirdzniecību un kuras aktīvu vērtība savulaik sasniedza 41 miljardu ASV dolāru, pirmdien iesniedza tiesā bankrota pieteikumu saistībā ar milzīgajiem zaudējumiem no investīcijām vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu valdību obligācijās.
Kompānijas liktenim jau zināmu laiku sekoja līdzi Volstrīta, lai redzētu, vai eiro zonas valstu parādu krīze var radīt problēmas Savienoto Valstu finanšu kompānijām.
Daudzi privātie investori ir bijuši spiesti veikt savu aktīvu norakstīšanu saistībā ar pagājušajā nedēļā panākto ES līderu plānu eiro zonas parādu krīzes atrisināšanai.
MF Global lielākie kreditori ir JPMorgan Chase un Deutsche Bank, kuru prasību apmēri pret kompāniju sasniedz attiecīgi 1,2 miljardus ASV dolāru un vienu miljardu ASV dolāru.
MF Global akcijas šogad zaudējušas vairāk nekā 85% vērtības, un pirmdien to tirdzniecība Ņujorkas Fondu biržā tika apturēta pirms bankrota prasības iesniegšanas.MF Global līdz pirmdienai bija dots laiks atrast pircēju saviem aktīviem, taču tas neizdevās.
Pēc ekspertu paustā, MF Global kraha iemesls ir tas, ka vadība nepievērsa pietiekami daudz uzmanības risku pārvaldei un uzņēmās pārmērīgus riskus.
25. oktobrī kompānijas portfelī bija ES valstu obligācijas 6,3 miljardu ASV dolāru apmērā, tostarp Itālijas, Spānijas, Portugāles, Īrijas un Beļgijas izlaistas obligācijas.
Ekspozīcija uz šiem vērtspapīriem vērtējama kā milzīga - piecas reizes lielāka par MF Global akciju grāmatvedības vērtību, kas septembra nogalē atbilda 1,23 miljardiem ASV dolāru.