Tramps savā kampaņā izmantoja Džona dziesmas Rocket Man un Tiny Dancer.
"Donalds Tramps nekādā oficiālā veidā nav prasījis atļauju izmantot Eltona mūziku. Dziesmu izmantošana nenozīmē, ka Eltons atbalsta Donaldu Trampu," paziņoja dziedātāja pārstāvis.
Mediji pieļauj, ka Džonu saniknojuši Trampa izteikumi, ka viņš "nopietni apsvērtu" ASV Augstākās tiesas lēmuma, ar kuru valstī tika atļautas viendzimuma laulības, grozīšanu.
Šonedēļ britu dziedātāja Adele iebilda pret viņas dziesmu Skyfall un Rolling In the Deep spēlēšanu Trampa pasākumos.
Pagājušajā gadā grupas Aerosmith solista Stīvena Tailera advokāti lika Trampam pārtraukt kampaņas pasākumos atskaņot dziesmu Dream On. Dziesmas izmantošana radot "maldinošu iespaidu", ka Aerosmith atbalsta Trampa kandidatūru.
Kā jau ziņots, arī kanādiešu mūziķis Nīls Jangs un amerikāņu rokgrupa R.E.M. lūguši neizmantot to dziesmas Trampa priekšvēlēšanu kampaņā.
"Ejiet ieskrieties, skumjie, pēc uzmanības izsalkušie un varaskārie vīreļi," par dziesmas End of the World AS We Know It (And I Feel Fine) lietošanu tvītoja Staips. "Neizmantojiet mūsu mūziku un manu balsi savās idiotiskajās šarādēs, ko saucat par kampaņu."
Politiķu un mūziķu strīdi par dziesmu izmantošanu kampaņās ir pretrunīgs jautājums kopš 1984.gada, kad rokmūziķis Brūss Springstīns nopēla ASV prezidentu Ronaldu Reiganu par ieceri pārvēlēšanas kampaņā lietot dziesmu Born in the USA.
Autortiesību likumi ļauj politisko kampaņu pasākumos atskaņot mūzikas ierakstus, ja norises vieta ieguvusi attiecīgu licenci. Taču izpildītāji var sūdzēties par to reputācijai nodarīto kaitējumu, ja dziesma izmantota, nelūdzot atļauju.