Rezolūcijā, ko EP pieņēma ar 501 balsi par, 119 pret un 31 atturoties, deputāti atzinīgi vērtē EK un ASV administrācijas centienus "privātuma vairogā" panākt "nozīmīgus uzlabojumus" salīdzinājumā ar Drošības zonas lēmumu, aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.
Tomēr viņi pauž bažas par nepilnībām jaunajā EK priekšlikumā, jo īpaši par to, ka ASV valsts iestādes varēs piekļūt pārsūtītajiem datiem, kā arī par to, ka joprojām atļauts masveidā vākt datus par personām dažos gadījumos, kas neatbilst ES Pamattiesību hartā noteiktajiem nepieciešamības un proporcionalitātes kritērijiem.
Deputāti arī atzinīgi vērtē ASV Valsts departamentā īpaši iecelto ombudu, tomēr uzskata, ka tas nav pietiekami neatkarīgs un tam nav adekvātu pilnvaru, lai efektīvi īstenotu un pildītu savu pienākumu. Attiecībā uz paredzētā tiesiskās aizsardzības mehānisma sarežģītību deputāti aicina EK un ASV administrāciju to novērst, lai mehānisms būtu lietotājiem draudzīgs un efektīvs.
EP atzinīgi vērtē to, ka jaunais regulējums piešķirs dalībvalstu datu aizsardzības iestādēm pilnvaras izskatīt datu aizsardzības noteikumu pārkāpumu sūdzības un apturēt datu pārsūtīšanu. EP deputāti arī atzinīgi vērtē to, ka ASV Tirdzniecības departamentam ir uzlikts pienākums šādas sūdzības izskatīt.
Visbeidzot EP deputāti aicina EK periodiski rūpīgi pārskatīt lēmumu par to, ka "privātuma vairogs" nodrošina pietiekamu aizsardzību, īpaši ņemot vērā pieredzi ar ES jaunajiem datu aizsardzības noteikumiem, kas stāsies spēkā pēc diviem gadiem.