Baltais nams gan paziņoja, ka šis rīkojums nav vērsts ne pret vienu konkrētu valsti vai kompāniju, bet gan "pret tām, kuras kontrolē ārvalstu pretinieks".
Daudzi tomēr uzskata, ka Trampu izsludināt šo ārkārtas stāvokli pamudināja jau iepriekš paustās bažas par Huawei kā drošības risku.
ASV amatpersonas ir mēģinājušas pārliecināt ASV sabiedrotos ierobežot Ķīnas nozīmīgo lomu nākamās paaudzes 5G tīklu veidošanā, brīdinot, ka "šādas rīcības rezultāts būtu ierobežojumi informācijas apmaiņā ar ASV".
ASV jau ir aizliegušas savām valdības aģentūrām pirkt aprīkojumu no Huawei, kas strauji kļūst par līderi 5G tehnoloģiju jomā, sakarā ar bažām, ka Pekina varētu izspiegot komunikācijas un iegūt pieeju kritiski svarīgai infrastruktūrai.
Ķīnas valdība, kas iesaistījusies tirdzniecības karā ar ASV, pauda sašutumu par šo vēršanos pret Huawei.
"Savienotās Valstis kādu laiku ir ļaunprātīgi izmantojušas savu nacionālo varu, lai patvaļīgi diskreditētu un aizliegtu ar jebkādiem līdzekļiem konkrētus Ķīnas uzņēmumus, un tas nav ne godīgi, ne taisnīgi," paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gens Šuans.
"Mēs aicinām ASV pusi apturēt Ķīnas uzņēmumu nesaprātīgo ierobežošanu, izmantojot nacionālās drošības ieganstu, un nodrošināt taisnīgu un nediskriminējošu vidi," viņš sacīja.
jautājums
hmmm