Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi IKT klastera vadītāja Dorisa Pelda, paredzēts izstrādāt paraugprojektus konkrētām valstīm svarīgākajās jomās.
"Tas nozīmē, ka mēs dalīsimies ar Āfrikas Savienības dalībvalstu amatpersonām ne tikai savā e-pārvaldes veiksmes stāstā, bet arī reālā pieredzē attiecībā uz e-valsts risinājumiem un izpratnē par to, ko digitālie risinājumi var dot konkrētu valstu attīstībai," viņa norādījusi.
Projekta gaitā tiks izveidotas paraugprogrammas un mācību materiāli un rīkoti kursi, lai parādītu, kā digitālie risinājumi var uzlabot valsts pārvaldes efektivitāti un kiberdrošību un kā ieviest dažādus e-pakalpojumus.
Pirmo Igaunijas un Āfrikas Savienības sadarbības projektu, kas veltīts demokrātijas attīstīšanai Āfrikas valstīs, atbalsta Igaunijas Ārlietu ministrija no līdzekļiem, kas paredzēti attīstības sadarbībai un humānajai palīdzībai.
Kā IKT klastera partneri projektā piedalīsies uzņēmumi Net Group, Nortal, Cybernetica, Reach-U, Goswift, Aktors, SK ID Solutions, eKool, kā arī Tallinas tehnoloģiju universitāte.
Piektdien un sestdien Tallinā norisinās IKT klastera uzņēmumu hakatons, kurā paredzēts izveidot paraugprogrammu Āfrikas Savienības valstu iepazīstināšanai ar e-pārvaldes darbību.
Opā!