"Jāņem vērā valdību maiņa Vācijā. Jaunā valdība formulē savas politiskās nostādnes, un zināma cerība pastāv," izteicies ministrs, norādot, ka šomēnes pats gatavojas doties uz Vāciju un līdztekus citiem jautājumiem pārrunāt arī Nord Stream problēmu.
ES klimata politikas un enerģētikas komisārs Migels Ariass Kanjete pērn atzina, ka Nord Stream 2 nesaskan ar Eiropas Savienības (ES) enerģētikas politikas mērķiem.
Triju Baltijas valstu un Polijas parlamentu spīkeri martā kopīgā vēstulē brīdināja citu Eiropas valstu parlamentus, ka gāzesvads Nord Stream 2 ir Maskavas politikas instruments, kas padziļinās Eiropas atkarību no Krievijas.
Plānots, ka Nord Stream 2 būs Baltijas jūrā ieguldīts savienojums, kas nodrošinās dabasgāzes transportēšanu vairāk nekā 1200 kilometru attālumā no gāzes krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā, un ka Nord Stream 2 divu cauruļvadu sistēma palīdzēs Eiropai nodrošināt gāzes importa vajadzības ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā.
Projekts izmaksās gandrīz 10 miljardus eiro. Būvdarbus paredzēts sākt šogad, un Krievija jau aktīvi veic sagatavošanās darbus savā teritorijā.
Vācanglis
OSKARS
Trollis JT