Kā paziņojis Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites preses dienests, sarunas formāli pabeigtas prezidentes un organizācijas ģenerālsekretāra Anhela Gurijas tikšanās laikā un OECD padomes sēdē, kurā piedalījās Grībauskaite.
Lietuva, kas iestāšanās sarunas uzsāka pirms trim gadiem, ir veikusi visas būtiskās reformas ekonomikas izaugsmes veicināšanai un sabiedrības labklājības paaugstināšanai. Maija nogalē OECD Ministru padome varētu pieņemt galīgo lēmumu par Lietuvas dalību organizācijā un Lietuva kļūtu par tās 36.dalībvalsti.
Kā uzsvērusi Grībauskaite, Lietuvas iestāšanās OECD apliecinās valsts demokrātijas un ekonomikas stabilitāti, tās galīgu nostiprināšanos ietekmīgo valstu sarakstā un tās balss spēku starptautiskās politikas arēnā.
Pēc viņas teiktā, tas Lietuvai pavērs arī jaunas iespējas, piemēram, paaugstinās valsts ekonomiskos un finansiālos reitingus, stiprinās tās ietekmi Eiropas Savienībā (ES) un citās starptautiskajās organizācijās un dos iespēju piesaistīt visaugstākā līmeņa OECD ekspertu palīdzību.
OECD ir 1961. gadā dibināta starpvaldību organizācija, kas apvieno 35 attīstītākās pasaules valstis, tai skaitā arī 22 Eiropas Savienības dalībvalstis. OECD savu misiju definē kā demokrātijas un tirgus ekonomikas principu ievērošanas veicināšanu, kā arī valstu ilgtspējīgu tautsaimniecības attīstības sekmēšanu globalizācijas kontekstā.
Igaunija par OECD dalībvalsti kļuva 2010.gadā, bet Latvija - 2016.gadā.