Līdz šim lietotāji, ja neskaita lietotājus Indijā, vienu ziņojumu varēja pārsūtīt 20 reižu. Par jaunumiem paziņots tehnoloģiju konferencē Džakartā, Indonēzijā - valstī, kur aprīlī notiks vispārējās vēlēšanas.
WhatsApp pārstāvji raidorganizācijai BBC skaidroja, ka lēmums šo politiku ieviest globālā mērogā pieņemts, analizējot Indijas pilotprojekta rezultātus. "Šis solis palīdzēs WhatsApp saglabāt tā pamatideju - nodrošināt privātu saziņu ar tuviem cilvēkiem," pauda kompānijas pārstāvji, solot turpināt ieklausīties lietotāju atsauksmēs un nākt klajā ar jauniem veidiem, kā kontrolēt saturu, kas tiek ļoti strauji pavairots un izplatīts.
Ņemot vērā, ka vienā WhatsApp grupā var pievienot 256 lietotājus, nu teorētiski vienu un to pašu ziņojumu pārsūtīt var nevis vairs 5120 cilvēkiem, bet 1280. Tiesa, tas neizslēdz visai ticamo scenāriju, ka vismaz daži no ziņojuma saņēmējiem paši to "padod tālāk" piecas reizes saviem kontaktiem vai kontaktu grupām, tādējādi vienveidīgas informācijas izplatība WhatsApp platformā ar šo soli vien, visticamāk, nekur nepazudīs.
Tiesa, kamēr Facebook nupat paziņoja, ka slēdz vairākus simtus lapu un kontu, kas bijuši saistīti ar Krievijas propagandas mediju Sputnik un darbojušies Baltijas valstīs, Centrālajā un Austrumeiropā, Kaukāzā un Vidusāzijā, kā arī piesaistījuši faktu pārbaudītājus no Lielbritānijas, kas uzraudzīs un attiecīgi marķēs aizdomīgu vai nepatiesu saturu, WhatsApp šāda satura monitorēšana nav iespējama. Proti, WhatsApp izmanto tā dēvēto end-to-end encryption, kas nozīmē, ka lietotāju saziņu neredz pat pats pakalpojuma sniedzējs, proti, WhatsApp.
Tomēr, piemēram, Indijas plašsaziņas līdzekļi pērn ziņoja, ka valdība apsverot iespēju ar likumu uzlikt Facebook par pienākumu uzraudzīt "nelikumīga satura" izplatību arī kriptētajā WhatsApp, kas attiecīgi rada dilemmu - kā atrisināt lietotājiem doto solījumu par viņu saziņas absolūtu privātumu un konkrētu valstu varasiestāžu vēlmi "ielūkoties" savu pilsoņu WhatsApp saziņā.
TrollisJT
Irlielāmērāticams > Vārds
Vārds