Izmēģinājuma mērķis ir surogātpasta samazināšana.
Masks, kurš pērn oktobrī iegādājās "Twitter" par 44 miljardiem ASV dolāru, jau sen ir sūdzējies par viltus kontiem, botiem un surogātpastu šajā platformā, un ieviesis vairākas pretrunīgi vērtētas izmaiņas, kuras asi kritizēja lietotāji visā pasaulē.
Saskaņā ar izmēģinājuma programmu, kas nosaukta par "Not A Bot", jaunajiem lietotājiem Jaunzēlandē un Filipīnās būs jāmaksā gada maksa par iespēju rakstīt "X", atbildēt uz ierakstiem un "laikot" tos, kā arī saglabāt saturu grāmatzīmēs.
"Šīs jaunās programmas mērķis ir aizsargāties pret botiem un spameriem, kas mēģina manipulēt ar platformu un traucēt citu "X" lietotāju pieredzi," šodien paziņoja uzņēmums, piebilstot, ka šo izmaiņu nolūks nav gūt peļņu.
Uzņēmums skaidroja, ka esošos lietotājus šis modelis neietekmēs, bet jauniem lietotājiem Filipīnās tas maksās aptuveni 0,75 ASV dolārus gadā, bet Jaunzēlandē - 0,85 ASV dolārus gadā. Tie, kuri atteiksies maksāt, varēs piekļūt "X" tikai lasīšanas režīmā, aprobežojoties tikai ar satura skatīšanu un sekošanu kontiem.
"Jebkas, ko platforma dara, lai aizsargātu savus lietotājus no kaitējuma, ko tie varētu piedzīvot, ir solis pareizajā virzienā," uzskata Jaunzēlandes neatkarīgā tiešsaistes drošības labdarības organizācija "NetSafe".
"Neatkarīgi no tā, vai tiek mēģināts apturēt botus no netiešas saziņas ar cilvēkiem, kas varētu iesaistīties kaitīgās sarunās, vai tiek veikti pasākumi, lai pārbaudītu, kas ir tās lietotāji (..), šīs lietas ir potenciāli noderīgas, lai mēģinātu samazināt kaitējumu," norādīja organizācija.
Taču Filipīnu Nacionālās žurnālistu savienības priekšsēdētājs Džonatans de Santoss uzskata, ka tas ierobežos līdzdalību. "Mēs saprotam, ka programmas mērķis ir ierobežot robotu izmantošanu, taču šķiet, ka tā arī uzliek lietotāju pleciem slogu cīnīties pret dezinformāciju," viņš piebilda.
Masks septembrī ierosināja iekasēt maksu no visiem "X" lietotājiem, sakot, ka tas ir vienīgais veids, kā cīnīties pret surogātpastu un botiem, kas apgrūtina platformas darbību. Taču lietotāji šo ideju plaši kritizēja, un nozares analītiķi brīdināja, ka tas padarīs "X" vēl mazāk pievilcīgu reklāmdevējiem.
Pēc uzņēmuma pārņemšanas miljardieris atlaida tūkstošiem darbinieku un izpelnījās kritiku par to, ka atkal atļāva platformā darboties aizliegtajiem sazvērestības teoriju piekritējiem un ekstrēmistiem, pamudinot reklāmdevējus pamest platformu.
Masks jūlijā paziņoja, ka platforma "X" ir zaudējusi aptuveni pusi no reklāmas ieņēmumiem. pagājušajā mēnesī viņš apgalvoja, ka gandrīz visi reklāmdevēji ir atgriezušies un ka 90% robotu ir aizvākti.