Komitejas sēdi Pretorijā vadīja Dienvidāfrikas prezidents Džeikobs Zuma, un tās darbā piedalījās Ugandas, Mauritānijas, Mali un Kongo Republikas līderi.
Kaut arī aptuveni 20 Āfrikas valstis ir atzinušas NPP, Āfrikas Savienība to atsakās darīt, joprojām turoties pie sava plāna Lībijas konflikta atrisinājumam un pieprasot Tripolē izveidot visas puses ietverošu valdību.
"Komiteja ir apņēmusies strādāt ar NPP un citām Lībijas ieinteresētajām pusēm ar mērķi, ka iespējami drīz tiek izveidota visas puses ietveroša nacionālās vienotības valdība," teikts pēc sanāksmes izplatītajā līderu paziņojumā.
Dienvidāfrikas ārlietu ministre Maite Nkoana-Mašabane vēl otrdien sacīja, jaunajā valdībā ir "jāiekļauj visi sektori un visu Lībijas reģionu pārstāvji".
Lībijas pagaidu līderis Mustafa Abdeldžalils bija līdzšinējā Lībijas diktatora Muamara Kadafi valdības tieslietu ministrs, tomēr Nkoana-Mašabane norāda, ka ar to vien nav pietiekami.
"Ja jums ir viens vai divi cilvēki, man nešķiet, ka mēs to varētu saukt par visaptverošu [valdību], jo jūs būsiet izraudzījušies vienu cilvēku no šīs pasaules daļas," skaidroja ministre.
Viņa arī uzsvēra, ka NPP "skaidri zina, ko Āfrikas Savienība domā ar visaptverošu valdību", tomēr ministre tieši nepateica, ka jaunajā valdībā jābūt pārstāvētiem Kadafi lojālistiem.