Britu eģiptologs Nikolass Rīvss 2015. gadā pavēstīja, ka foto un skeneru attēli pie kapeņu ziemeļu sienas liecinot, ka aiz tām ir kādas pagaidām neatklātas telpas. Skeneri šajos ilgstošajos pētniecības darbos likti lietā vairākkārt, taču rezultāti nav bijuši pārliecinoši. Tāpēc visbeidzot ar speciāliem grunts pētniecības skeneriem tiks pārbaudīts, vai aiz Tutanhamona kapenēm patiešām ir atrodamas līdz šim neatklātas ejas, kas varētu aizvest līdz vēl kādām kapenēm. Arheologs teoretizējis, ka tur varētu atrasties Tutanhamona tēva faraona Ehnatona sievas Nofretetes kapenes.
Pētniecības darbu vadītājs profesors Franko Porčelli no Turīnas Universitātes intervijā laikrakstam La Repubblica izteicies, ka Rīvsa teorija pierādīšana būtu līdzvērtīga vinnestam loterijā. Viņš pavēstīja, ka pētnieku komanda identificējusi divas tukšas telpas, no kurām viena ir diezgan plaša, un cer nākamajos mēnešos sniegt galīgo atbildi par Rīvsa hipotēzi.
Ja tā izrādīsies patiesība, Ēģiptes senvēstures pētnieku atradums būtu viens no lielākajiem šī gadsimta atklājumiem, pauduši pētnieki.
Faraona Tutanhamona, kurš valdīja laika posmā no 1333. līdz 1323. gadam pirms mūsu ēras, kapenes tika sensacionāli uzietas 1922. gadā, to paveica britu arheologs Hovards Kārters un pētniecības darbus toreiz apmaksāja aristokrāts un mecenāts lords Karnarvons. Pētniecības darbi Tēbās jeb Luksorā, kur atrodās valdnieku ieleja, sākās jau 1914. gadā, bija neplānoti ieilguši un likās, ka nenesīs cerētos rezultātus, tāpēc mecenāts draudēja apturēt finansējumu, taču šķietami bezcerīgā situācijā pētniekam izdevās uziet bagātīgas kapenes un lieliski saglabājušos vien 19 gadus dzīvojušā Tutanhamona mūmiju un viņam veltītajiem ziedojumiem.
Jorens
reptilis
Meikuls nu Pudnīkīm