Sarunā ar franču mediju pārstāvjiem Fabiuss noliedza, ka šajā jautājumā būtu velkamas paralēles ar rietumvalstu misiju Afganistānā. "Pēcāk mēs varam nākt talkā kā atbalsta spēki, taču mums nav nolūka palikt tur uz visiem laikiem," piebilda ministrs.
Ja Francija nebūtu iesaistījusi savus spēkus cīņā pret Mali islāmistu nemierniekiem, pastāvētu risks, ka islāmisti būtu nonākuši līdz pat Mali galvaspilsētai Bamako, un tam būtu "šausmīgas sekas", skaidroja ministrs. Pateicoties Francijas karavīru dalībai, izdevies apturēt nemiernieku virzību uz dienvidiem, viņš piebilda.
Jāatgādina, ka Francijas iznīcinātāji svētdien jau trešo dienu pēc kārtas turpināja uzlidojumus islāmistu pozīcijām Mali, efektīvi palīdzot Mali valdībai cīņā pret nemierniekiem. Aculiecinieku sniegtā informācija liecina, ka Francijas iznīcinātāji devuši triecienu islāmistu nometnei aptuveni 150 kilometrus uz ziemeļiem no Konas, ko Mali valdības spēki, pateicoties Francijas sniegtajam atbalstam, piektdien atkaroja islāmistiem. Līdz šim Mali gājis bojā viens Francijas pilots. Nogalināti arī 11 Mali karavīri. Nemiernieku pusē krituši vairāk nekā simts kaujinieki. Cilvēktiesību aizstāvju organizācija Human Rights Watch tikmēr ziņo, ka Konā uzbrukumos nogalināti desmit civiliedzīvotāji, tostarp trīs bērni.
Francija ir iesaistījusies karadarbībā Mali saskaņā ar decembrī pieņemto ANO Drošības padomes rezolūciju, ar kuru tika sankcionēta Āfrikas valstu vadītu intervences spēku izveidošana. Francija lūgusi pirmdien sasaukt ANO Drošības padomes sēdi Mali jautājumā. Pirmie Rietumāfrikas Valstu ekonomiskās kopienas (ECOWAS) spēku karavīri gaidāmi ierodamies Mali tuvākajā laikā.
Jau ziņots, ka tuaregu nemiernieki un citas separātistu kustības, kā arī kaujinieku grupējumi, kas saistīti ar "Al Qaeda", izmantoja pagājušā gada martā notikušo apvērsumu, lai sagrābtu savā kontrolē Mali ziemeļus, kur islāmisti kopš tā laika ieviesuši nežēlīgu šariata režīmu.
Francijas militāro darbību Mali atbalsta Mali opozīcija, Lielbritānija, kas piedāvājusi divus savus iznīcinātājus, kā arī ASV, kas apsver iespēju palīdzēt ar savām izlūkošanas lidmašīnām. Francijas soli aizstāvējusi arī Vācija, bet paziņojusi, ka savus karavīrus uz Mali nesūtīs, un uzsvērusi, ka šīs valsts problēmas risināmas politisku sarunu ceļā.