Austrālijas premjerministrs Malkolms Tērnbuls apstiprināja mediju ziņoto, ka Meteoroloģijas birojs cietis no liela kiberuzbrukuma, kas pirmo reizi tika konstatēts pagājušā gada sākumā, un vēl viens uzbrukums pēc tam noticis parlamenta pakalpojumu departamentam, kas gādā par sekmīgu parlamenta funkcionēšanu tehniskā ziņā.
Premjers paziņoja, ka aģentūru darbu traucē ārvalstu valdību un nevalstisko spēku centieni, bet konkrēti nevienu nevainoja.
Viņš pavēstīja, ka cīņai pret kiberuzbrukumiem atvēlēti 230 miljoni Austrālijas dolāru (158 miljoni eiro).
Taujāts, vai hakeru uzbrukumu Meteoroloģijas birojam sarīkojusi Ķīna, Tērnbuls sacīja, ka viņam nekas nav piebilstams.
Raidorganizācija ABC decembrī, atsaucoties uz anonīmu amatpersonu, ziņoja, ka kiberuzbrukumā vainojama Ķīna. Hakeri ielauzās Meteoroloģijas biroja datorsistēmās, tostarp vienā no valsts lielākajiem superdatoriem, kam ir saites ar aizsardzības departamentu.
Tērnbuls sacīja, ka jaunais finansējums, kas papildinās kiberdrošības stiprināšanai jau atvēlētos 400 miljonus Austrālijas dolāru (275 miljonus eiro), tiks izmantots regulāru tikšanos organizēšanai starp valdību, uzņēmējiem un pētniekiem un starptautiskās cīņas stiprināšanai pret kibernoziedzniekiem.
Austrālijas Noziegumu komisija aplēsusi, ka kibernoziegumi Austrālijai gadā izmaksā vairāk nekā miljardu Austrālijas dolāru (aptuveni 687 miljonus eiro), bet citas aplēses liecina par vēl lielāku summu, iespējams, pat 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas būtu aptuveni 15 miljardi eiro.
Tērnbuls paziņoja, ka valdība nekoncentrējas tikai uz aizsardzību, bet arī uzbrukumu, tomēr sīkāk nepaskaidroja.