Mācības tiek organizētas laikā, kad ASV cenšas pastiprināt savu ietekmi Āzijas un Klusā okeāna reģionā un pieaug bažas par Ķīnas augošo pašpārliecinātību un teritoriālajām domstarpībām ar kaimiņvalstīm. ASV ir pastiprinājusi savus jūras spēkus reģionā un izvietojusi aptuveni 2500 jūras kājnieku kazarmās netālu no Dārvinas.
Tas savukārt saniknojis Pekinu, kas ASV jūras kājnieku klātbūtnē saskatījusi pierādījumu "Aukstā kara mentalitātei". Hērlijs intervijā The Australian norādīja, ka Austrālijas un Ķīnas militārie līderi kopēju militāru manevru organizēšanu principā ir jau apsprieduši, bet vēl jāvienojas par konkrētu mācību formu, laiku un vietu. Pēc Hērlija domām, arī ASV varētu būt ieinteresēta šādos manevros.
Viņš norādīja, ka vēlas redzēt ciešas militārās saites reģiona valstu starpā, ieskaitot Pekinu. "Mums jāiepazīst ķīnieši, viņiem jāiepazīst mūs, un mēs strādājam pie ļoti konstruktīvas programmas. Tā veicina uzticēšanos (..) un zināšanas vienam par otru," norādīja Hērlijs.
Atzīmējot abu valstu diplomātisko attiecību 40.gadadienu, šomēnes Sidnejā piestāja trīs Ķīnas karaflotes kuģi, kas bija atceļā no pirātisma apkarošanas operācijas Āfrikā. Hērlijs pauda cerību, ka turpmāk šādas vizītes notiks biežāk.