Abi līderi sazvanījās īsi pēc Sunaka stāšanās premjerministra amatā.
Baidens un Sunaks apliecināja, ka ASV un Lielbritānijas starpā valda īpašas attiecības, un solīja kopīgi strādāt pie globālās drošības un labklājības veicināšanas, pavēstīja Baltais nams.
"Līderi vienojās, ka ir svarīgi strādāt kopā, lai atbalstītu Ukrainu un sauktu Krieviju pie atbildības par tās agresiju," paziņoja Baltais nams.
Abi līderi arī vienojās risināt problēmas, ko rada Ķīna, ko Vašingtonas atzinusi par savu galveno ģeopolitisko un ekonomisko sāncensi pasaules arēnā.
Lielbritānijas premjerministra biroja paziņojumā par Sunaka un Baidena sarunu teikts, ka abi līderi apsprieduši Lielbritānijas un ASV sadarbību - gan divpusējo, gan reģionālo, kā arī Ziemeļīrijas jautājumu.
Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis trešdien aicināja Vašingtonu mainīt savu attieksmi pret Ķīnu, uzsverot, ka Ķīna ir "partnere un iespēju avots visu valstu attīstībai, nevis problēma un drauds".
"Tā vietā, lai izplatītu savu novecojušo "Ķīnas draudu teoriju" un apvienotu nelielu kliķi bez nākotnes, tai jāmēģina izveidot jaunu domāšanas veidu ar atvērtību, iekļautību un abpusēji izdevīgu sadarbību un jādara vairāk, lai veicinātu mieru un attīstību pasaulē," sacīja Ķīnas amatpersona.