"Es aiziešu no politikas," viņš preses konferencē pavēstīja reportieriem. "Man žēl, ka pievīlu manas tautas cerības," piebilda Bans.
Lai arī viņš oficiāli savu kandidatūru nebija pieteicis, bijušais ANO ģenerālsekretārs bieži parādījās sabiedrībā, un tika prognozēts, ka Bans pievienosies prezidentes Pakas Kin Hje pārstāvētajai valdošajai konservatīvajai Sēnuri partijai (Jaunās robežas partija), vai arī vēl topošai konservatīvajai partijai, lai kandidētu vēlēšanās.
Tomēr viņam neizdevās gūt partiju atbalstu, turklāt vairāki viņa radinieki tikuši vainoti korupcijā.
Viņa popularitātes reitings samazinājies no 20,3% uzreiz pēc atgriešanās Dienvidkorejā līdz 13,1% šobrīd.
Bans ANO ģenerālsekretāra amatu ieņēma divus pilnvaru termiņus. 1.janvārī viņu šajā amatā nomainīja Portugāles ekspremjers Antoniu Gutērrešs.
Bans, kurš ir karjeras diplomāts, nekad nav iestājies kādā Dienvidkorejas partijā, lai arī bija ārlietu ministrs no 2004. līdz 2006.gadam.
Bana atgriešanās notika brīdī, kad Dienvidkorejā valda politiskā nestabilitāte.
Dienvidkorejas parlaments 9.decembrī nobalsoja par prezidentes Pakas Kin Hjes impīčmentu, jo viņa iesaistīta korupcijas skandālā, ko izraisīja ziņas, ka viņa esot izdarījusi spiedienu uz lielajiem uzņēmumiem, lai tie ziedotu prezidentes draudzenes Čhoi SUn Silas vadītajiem fondiem. Par to, ka Paka Kin Hje faktiski gājusi savas draudzenes, kas administrācijā neieņem nekādus oficiālus amatus, pavadā un pat izvēlējusies apģērbu pēc draudzenes ieteikumiem, rakstīja arī žurnāls SestDiena.
Konstitucionālajai tiesai sešu mēnešu laikā ir jāizlemj jautājums par viņas atcelšanu no amata. Kārtējām prezidenta vēlēšanām Dienvidkorejā būtu jānotiek 2017.gada decembrī.
Tomēr, ja Konstitucionālā tiesa nolems, ka Paka jāatstādina no amata, prezidenta vēlēšanas būs jārīko 60 dienas pēc šī lēmuma pieņemšanas.