Brazīlijas labējais prezidents Žairs Bolsonaru ne tikai skeptiski izturējies pret jebkādiem pasākumiem koronavīrusa izplatīšanās ierobežošanai, bet arī pretojies tiem, piedaloties protestos pret reģionālo valdību noteiktajiem ierobežojumiem.
Otrdien Brazīlija paziņoja, ka iepriekšējās diennakts laikā konstatēts augstākais ar Covid-19 mirušo skaits – 1179, kopējais upuru skaits sasniedzis gandrīz 18 tūkstošu. Inficēšanās diennakts laikā apstiprināta vēl 17 408 cilvēkiem, kopējais apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis 271 885. Turklāt eksperti prognozē, ka valsts sasniegs inficēšanās virsotni tikai jūnijā, ziņo BBC. Taču patiesie skaitļi var būt daudz dramatiskāki, jo Brazīlija veic vīrusa testus mazāk nekā 3500 cilvēkiem no miljona.
Bolsonaru valdību pēc nesaskaņām ar viņu jau pametuši divi veselības ministri. Pašlaik par veselības ministra amata pienākumu izpildītāju prezidents ir iecēlis armijas ģenerāli Eduardu Pazuelu un paziņojis, ka Pazuelu parakstīs rīkojumu, kas paredz pretmalārijas medikamenta hlorohīna došanu arī tādiem pacientiem, kuru veselības stāvoklis nav kritisks. Bolsonaru arī atzinis, ka mājās glabā kastīti hlorohīna gadījumam, ja to vajadzēs lietot viņa 93 gadus vecajai mātei. Cits antimalārijas preparāta lietošanas propagandētājs – ASV prezidents Donalds Tramps, kurš šonedēļ atzina, ka lieto hidroksihlorohīnu profilaksei pret Covid-19, – otrdien paziņoja, ka Brazīlijā ir problēmas un ka viņš negrib, lai cilvēki no turienes ierastos ASV un inficētu amerikāņus. Tāpēc pašlaik tiekot apsvērts aizliegums ieceļot no Brazīlijas.
Nesaskaņas starp valdību un valsts reģionu vadītājiem ir novedušas pie tā, ka slimnīcās nogādāti tikai 800 no 15 tūkstošiem federālās valdības iepirkto plaušu ventilācijas ierīču. Savukārt Sanpaulu pilsēta, kas ir vīrusa izplatīšanās epicentrs un valsts finanšu centrs, ir pēkšņi izziņojusi sešu dienu brīvdienas pēc tam, kad izgāzās pilsētas plāns ierobežot satiksmes plūsmu. "Latīņamerikā Brazīlija ir vienīgā valsts, kur liekas, ka valdība visvairāk darbojas pret slimības stabilizēšanu," intervijā Bloomberg.com saka Coface ekonomiste Patrīcija Krauze.
Covid-19 melnie rekordi un varas haotiskā reakcija vairo bažas Brazīlijā
Dienvidamerikas valsts Brazīlija šonedēļ nostiprinājusi jaunā koronavīrusa karstā punkta statusu pēc tam, kad tur konstatēts rekordliels inficēto un mirušo skaits. Savukārt haotiskā un vāji koordinētā varasiestāžu reakcija uz Covid-19 izplatību rada bažas, ka sliktākais šajā valstī vēl ir tikai priekšā, raksta Bloomberg.com. Žurnāls Forbes prognozē, ka, ja līdzšinējās tendences saglabāsies, Brazīlija, kas pašlaik atrodas apstiprināto inficēto skaita ziņā trešajā vietā pēc ASV un Krievijas, 7–10 dienu laikā var Krieviju apsteigt.
Top komentāri
Skatīt visus komentārusUzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.
Brazīlijā MIRST kā visur.
hmmm
Krējums Saldais