Līdz ar EP lēmumu skaidrs, ka 2021. gadā sezonālā laika maiņa Eiropas savienībā (ES) notiktu pēdējo reizi, bet ES dalībvalstis saglabātu tiesības izvēlēties savu laika zonu.
Tās ES valstis, kuras izlems palikt vasaras laikā, maiņu pēdējo reizi veiktu 2021. gada marta pēdējā svētdienā, bet tās, kuras saglabātu ziemas laiku - 2021. gada oktobra pēdējā svētdienā.
Šis priekšlikums apstiprināts ar 410 balsīm par, 192 - pret, bet 51 deputāts atturējās.
Apstiprinātais teksts ir EP nostāja sarunās ar ES dalībvalstu ministriem. Pašām valstīm vēl jāpanāk vienošanās par noteikumu galīgo redakciju un jānolemj, kurā laika zonā palikt.
Ņemot vērā iedzīvotāju izrādīto interesi, EP 2018. gada februārī aicināja Eiropas Komisiju izvērtēt iespējamās izmaiņas direktīvā, kas nosaka sezonālo laika maiņu ES valstīs.
Izvērtēšanas laikā Eiropas Komisija saņēma 4,6 miljonus atsauksmju, un 84% gadījumu cilvēki atbalstīja atteikšanos no sezonālās laika maiņas. Ņemot vērā rezultātus, Eiropas Komisija ierosināja atteikties no laika maiņas.
ES vienotu laika maiņu noteica 1980.gadā, lai nodrošinātu netraucētu vienotā tirgus darbību. Pirms tam katra valsts lēmumu par laika maiņu pieņēma pēc saviem ieskatiem. Pašlaik spēkā esošā direktīva liek ES valstīm marta pēdējā svētdienā pieņemt vasaras laiku, bet oktobra pēdējā svētdienā atgriezties ziemas laikā.
Bijušais zemessargs
Janonkols no laukiem.