"Es esmu gatavs ierosināt šādu noteikumu ieviešanu, kad [Eiropas] Komisija (..) atļautu uz pagaidu pamata šādas brīvprātīgas piena sektora vienošanās," sacīja Hogans ES valstu lauksaimniecības ministru sanāksmē Briselē.
Pirms tam komisārs paziņoja, ka krīzes skartajiem lauksaimniekiem cer sagaidīt atbalstu no Eiropas Investīciju bankas (EIB).
Hogans norādīja ministriem, ka EIB viceprezidents Pims van Ballekoms piedāvās risinājumus.
Eiropas Komisija (EK) "pieņem, ka tai tagad ir atbildība papildināt valdību pūliņus", pirms tam sacīja komisārs, atzīstot, ka "krīze ir dziļa un ilgstoša".
Hogans paziņoja, ka viņš "pilnībā saprot situāciju Eiropā un ir gatavs piedāvāt nozīmīgu pasākumu paketi Eiropas lauksaimnieku atbalstam".
Vairāku faktoru dēļ, tostarp Krievijas noteiktā pārtikas embargo, Ķīnas pieprasījuma samazināšanās un ēšanas paradumu maiņas dēļ ir kritušās liellopu gaļas, cūkgaļas un piena iepirkuma cenas.
2015.gada aprīlī ES tika atcelta piena kvotu sistēma.
ES lauksaimnieku organizācija Copa-Cogeca neilgi pēc lauksaimniecības ministru tikšanās septembrī paziņoja, ka ar ES palīdzību nepietiek, lai kompensētu Krievijas tirgū ciestos zaudējumus.
Francijas valdība kopš tā laika šo jautājumu ir apspriedusi ar bloka dalībvalstīm. Parīze paziņoja, ka ir ieguvusi vairākumu, lai "stabilizētu [un] tad samazinātu piena ražošanu".
Nīderlandes lauksaimniecības ministrs Marteins van Dams atklāja, ka ministri tiksies ar EIB pārstāvjiem, lai apspriestu instrumentus lauksaimnieku atbalstam.
Īrijas lauksaimniecības ministrs Saimons Kovenijs uzsvēra, ka netiks mainīts lēmums par piena kvotu atcelšanu.