Šādi Duterte reaģējis pēc tam, kad Starptautiskā Krimināltiesa paziņoja Filipīnu valdībai, ka sāks izmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām par ārpustiesas slepkavībām, kas pastrādātas Filipīnu galvaspilsētas Manilas kampaņā pret narkobiznesa darboņiem.
Oficiālie dati liecina, ka policijas operācijās pret narkomafiju laikā no 2016. gada jūlija līdz 2018. gada 17. janvārim nogalināti vismaz 3987 cilvēki.
Garā paziņojumā Duterte pārmetis Starptautiskajai krimināltiesai un ANO "krusta karu" pret viņu, noraidot pārmetumus kā "bezprecedenta un bez pierādījumiem".
"Tāpēc es kā Filipīnu prezidents paziņoju, ka Filipīnas nekavējoties izstāsies no Romas Starptautiskās krimināltiesas līguma," paziņojis prezidents, kurš iepriekš gan norādījis, ka ar prieku "izmantos iespēju aizstāvēt savu vārdu".
Duterte savu nepatiku pret Starptautisko krimināltiesu nepauž pirmo reizi - prezidents to savulaik nosaucis gan par "divkosīgu", gan "bezjēdzīgu", bet trešdien paziņojumā norādījis, ka "Starptautiskā krimināltiesa pati pārkāpj savus principus un liedz viņam tiesības uz nevainīguma prezumpciju."
Pērn Starptautiskajai krimināltiesai prasīts apsūdzēt Duterti un 11 citas augsta ranga amatpersonas aizdomās par masu slepkavībām kopš 2016. gada 30. janvāra, kad Duterte kļuva par šīs valsts prezidentu.
Ja Filipīnas izstāsies no Romas līgumu parakstījušo valstu loka, tas būs tikai otrais šāds gadījums. Iepriekš to izdarījusi vien Burundi Republika, bet Dienvidāfrikas mēģinājumu atcēla ANO.