"Uzmanieties no Ķīnas. (..) Tā ir liela valsts. Jums var būt domstarpības ar Ķīnu, bet jūs tā nedrīkstat runāt ar partneri," viņš norādīja telekanālā France 2.
Ero komentēja Trampa izteikumus telekanālā Fox News, kur jaunievēlētais ASV prezidents apšaubīja "vienas Ķīnas" politikas turpināšanu, ja vien Pekina nepiekāpsies tirdzniecības un citos jautājumos.
"Es pilnībā saprotu "vienas Ķīnas" politiku, bet es nezinu, kāpēc mums ir jāierobežo sevi ar "vienas Ķīnas" politiku, ja vien mēs nepanākam vienošanos ar Ķīnu par citām lietām, tostarp tirdzniecību," Tramps norādīja intervijā Fox News.
Pekina uz to reaģēja, paziņojot, ka ir "nopietni satraukta" par jaunievēlētā ASV prezidenta pieļāvumu pārtraukt "vienas Ķīnas" politiku.
Ja "vienas Ķīnas" princips, kas nosaka attiecības ar Taivānas pašpārvaldi, tiks "vājināts vai pārtraukts, nevarēs būt ne runas par ciešu un stabilu Ķīnas-ASV attiecību pieaugumu, kā arī divpusējo sadarbību nozīmīgās jomās", brīdināja Ķīnas Ārlietu ministrija.
Laužot ASV diplomātisko tradīciju, Tramps ir pieņēmis apsveikuma zvanu no Taivānas prezidentes Cai Inveņas, par to izpelnoties Pekinas protestu, jo Ķīna uzskata Taivānu par par savas teritorijas neatņemamu sastāvdaļu.
Diena.lv jau vēstīja, ka Ķīna Trampa un Taivānas prezidentes telefonsarunu skaidro kā Taivānas "triku".
Vašingtona pārtrauca diplomātiskās attiecības ar Ķīnas Republiku Taivānā 1979.gadā, kad tā oficiāli atzina Ķīnas Tautas Republiku. ASV atzīst "vienas Ķīnas" valdību Pekinā, tomēr uztur draudzīgas neoficiālas attiecības ar Taivānu.