Tikmēr neapdrošināto noguldījumu kopējā summa bankā sasniedz 1,5 miljardus litu (306 miljonus latu).
Lietuvas banku noguldījumu apdrošināšanas sistēma, kas garantē naudas atmaksu, aptver 11 100 juridisko personu jeb 88,5% noguldītāju no juridisko personu kopskaita, kā arī 376 300 fizisko personu jeb 88,3% no privāto noguldītāju kopskaita.
440 000 juridisko un fizisko personu noguldījumu kopējā summa bankā ir 5,6 miljardi litu, bet klientiem pienākošās apdrošināšanas izmaksas sasniedz 4,1 miljardu litu.
Stājoties spēkā Lietuvas Bankas valdes lēmumam par bankas likvidēšanu, sāks darboties noguldījumu apdrošināšanas mehānisms. Noguldījumi tiks kompensēti likumā paredzētajā kārtībā - par valsts apdrošināmo summu 100 000 eiro (70 280 latu) robežās fiziskajām un juridiskajām personām. Saskaņā ar likumu noguldījumi jākompensē 20 darba dienu laikā. Nepieciešamības gadījumā apdrošināšanas uzņēmuma padome šo termiņu var pagarināt, bet ne ilgāk kā uz desmit darba dienām.
Apdrošināšanas izmaksas saskaņā ar likumu nesaņems bankas administrācijas un filiāļu vadītāji, padomes un valdes locekļi, personas, kuru īpašumā ir ne mazāk kā 5% bankas akciju kapitāla daļas, šo personu bērni, audžubērni, laulātie, vecāki un audžuvecāki un citas likumā paredzētās personas.
Jau ziņots, ka Lietuvas Bankas valde ceturtdien vēlu vakarā nolēma likvidēt nacionalizēto Snoras banku un vērsties attiecīgās iestādēs, lai pret to tiktu vērsta bankrota lieta.
Par maksātnespējīgu tiks atzīts arī Snoras meitasuzņēmums - AS Latvijas Krājbanka, norādīja finanšu ministre Ingrīda Šimonīte.
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 21.novembrī nolēma apturēt visu Latvijas Krājbankas finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, jo bankā konstatēts līdzekļu iztrūkums - 100 miljoni latu, par ko informēta Ģenerālprokuratūra. Saistībā ar AS Latvijas Krājbanka krīzi Valsts policijas sāktajā kriminālprocesā aizturētajam bankas prezidentam Ivaram Priedītim Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli ir piemērojusi apcietinājumu.