Grāmatas autori Leandro Narlohs un Duda Teiksteira uzskata, ka daudzas vērtības, kuru īpašnieki gājuši bojā koncentrācijas nometnēs, nonākušas Argentīnas prezidenta Huana Perona un viņa dzīvesbiedres seifos, šādi garantējot nacistiem drošu uzturēšanos šajā Dienvidamerikas valstī.
1947. gadā Eva Perona, kurai bija piešķirts nācijas garīgās līderes tituls, savas Eiropas turnejas ietvaros apmeklēja Šveici. Pēc dažām ziņām, šajā valstī viņa atvēra kontu vienā no Ženēvas bankām, lai pārskatītu uz to ievērojamas summas, kas saņemtas no nacistiem apmaiņā pret Argentīnas pasēm. Nacistu, kuri dažādos laika posmos dzīvoja Argentīnā, vidū arī bija Ādolfs Eihmans, kurš Trešajā Reihā atbildēja par ebreju jautājuma "galīgā atrisinājuma" tehnisko pusi, un "nāves eņģelis" Jozefs Mengele, kurš veica eksperimentus ar Osvencimas ieslodzītajiem.
Eva Perona bija slavena ar savu ekstravaganci, kaislību pret Christian Dior un Cartier rotaslietām, kā arī ar plašām sabiedriskajām aktivitātēm un vērienīgu labdarību, kamdēļ bija ļoti populāra valsts iedzīvotāju vidū, bet E. Peronas fotogrāfijas bieži tika izvietotas blakus Jaunavas Marijas attēliem. Pēc nāves E. Peronas kaps arī kļuva par svētceļojumu vietu. Kopumā Evita tiek vērtēta kā viena no pašām spilgtākajām un neviennozīmīgām figūrām Latīņamerikas vēsturē.
Jāpiebilst, ka 1978. gadā uz Londonas Prince Edward Theatre skatuves notika Endrjū Loida Vēbera mūzikla Evita pirmizrāde, bet 1996. gadā uz kinoekrāniem parādījās Evas Peronas biogrāfijas Holivudas variants, kurā galveno lomu tēloja Madonna.
ha