Pēc Ivanišvili teiktā, šāda izmeklēšana "nekaitētu Gruzijas vai iepriekšējās valdības tēlam. Mums ir jāzina, kas notika". "Izjautāšana tiesā ir civilizēta norma, un, ja, tas ir nepieciešams, prezidentam tas ir jāsaprot. Prezidenta izjautāšana tiesā ir normāla metode," skaidroja Gruzijas premjerministrs.
Ivanišvili trešdien arī pauda pārliecību, ka Saakašvili konflikta laikā rīkojies neatbilstoši toreizējai situācijai. Pēc viņa domām, tas, ka Gruzijas bruņotie spēki uzsāka uzbrukumu, pirms Krievijas karavīri bija šķērsojuši robežu, nav attaisnojama rīcība, un Ivanišvili arī uzskata, ka būtu bijis iespējams atrisināt konfliktu, piesaistot starptautiskos novērotājus.
Gruzijas un Krievijas kara "tēma ir noslēpumu apvīta. Man personīgi ir daudzi jautājumi," atklāja premjerministrs. "Es uzskatu, ka mūsu toreizējā valdība prezidenta vadībā tajā situācijā rīkojās neatbilstoši."
Ar ierosinājumu izvērtēt 2008.gada kara notikumu apstākļus pirms dažām dienām nāca klajā Gruzijas tieslietu ministrs, skaidrojot, ka Gruzijai kā starptautisko organizāciju dalībvalstij ir šāds pienākums. 2009.gadā pēc Eiropas Savienība (ES) pasūtījuma veiktajā izmeklēšanā tika secināts, ka kara izraisīšanā vainojama Gruzija. Taču vienlaikus Maskavai tika pārmesta konflikta izprovocēšana, starptautisko tiesību pārkāpšana un nesamērīga reakcija, iebrūkot Gruzijas teritorijā. Pēc 2008.gada kara, kas izpelnījās ārkārtīgu asu Rietumu kritiku, Maskava atzina abu Gruzijas separātisko provinču - Dienvidosetijas un Abhāzijas - neatkarību.