Aktīvists Džošua Vuns tika aizturēts piektdienas rītā, kad viņš gāja uz metro staciju, informēja viņa politiskā partija Demosisto, kura propagandē Honkongas pašnoteikšanos.
Savukārt aktīvists Endijs Čaņs tika aizturēts Honkongas Starptautiskajā lidostā, kad viņš gatavojās izlidot uz Japānu, vēstīja ziņu medijs Hong Kong Free Press (HKFP).
Čaņs vada Honkongas Nacionālo partiju, kura atbalsta Honkongas neatkarību no Ķīnas un ir aizliegta.
HKFP ziņoja, ka Čaņs iepriekš bijis aizturēts līdz ar citiem protestētājiem par uzbrukuma ieroču glabāšanu pēc tam, kad policija iebrukusi dzīvoklī, kur atradās Molotova kokteiļi.
Aizturēta tika arī 22 gadus vecā aktīviste Agnese Čova.
Vuns un Čova tika apsūdzēti par cilvēku kūdīšanu uz neatļautām demonstrācijām un vēlāk atbrīvoti pret galvojumu. Iznākot no tiesas nama, Vuns solīja turpināt cīņu.
Protesti Honkongas ielās turpinās jau vairāk nekā divus mēnešus. Aktīvisti izvirzījuši piecas prasības, tostarp brīvas vēlēšanas Ķīnas kontrolētajā teritorijā un izmeklēšanu par policijas spēka pielietošanu protestētāju izklīdināšanai.
Eiropas Savienības (ES) augstākā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni norādīja, ka pēdējie notikumi Honkongā ir ļoti uztraucoši.
Piektdien aizturēti tika arī trīs Honkongas parlamenta locekļi - Čens Čuntai, kurš iestājas par lielāku Honkongas autonomiju, Au Nokhins un Džeremijs Tams.
Čena aizturēšanas faktu apstiprināja viņa partija, bet policija paziņoja, ka vīrietis ar šādu vārdu ir aizturēts par sazvērestību ar mērķi nodarīt noziedzīgu kaitējumu.
Policija apstiprināja Au un Tamas aizturēšanu, paziņojot, ka viņi apsūdzēti par policijas darba traucēšanu, mēģinot aizkavēt protestētāju izklīdināšanu 7. un 8.jūlijā. Au ir arī apsūdzēts par uzbrukumu policistam.
Piektdien aizturēts arī aktīvists Riks Hui un bijusī studentu līdere Altea Suena.
Kopš jūnija Honkongā saistībā ar protestiem aizturēti vairāk nekā 900 cilvēki.
Lai gan sestdien plānotās demonstrācijas organizatori ir piekāpušies policijas aizliegumam un atcēluši pasākumu, aktīvistu grupas ir solījušas radošas alternatīvas, lai apietu aizliegumu.
Aizliegtās demonstrācijas vietā un laikā, piemēram, tiks organizēta masveida iepirkšanās tūre, futbola spēle, reliģiska rakstura pasākumi vai fanu tikšanās kādam YouTube lietotājam, kuram ir 800 000 sekotāju.
"Policija domā, ka aiz protestiem stāv līderi, un tas mūs apturēs. Mēs paši esam savi līderi un mēs turpināsim iziet ielās," uzsvēra viena no aktīvistēm.