Citizen News skaidro, ka mediju vide Honkongā pasliktinās un lēmums pārtraukt darbību pieņemts darbinieku drošības dēļ.
Kad Honkonga 1997.gadā atgriezās Ķīnas pakļautībā, tai tika solītas plašas individuālās tiesības, tostarp preses brīvības aizsardzība. Taču demokrātijas aktīvisti un tiesību aizstāvju organizācijas apgalvo, ka brīvības ir tikušas pamatīgi iedragātas, sevišķi kopš Pekina 2020.gadā Honkongai uzspieda tā dēvēto nacionālās drošības likumu.
Honkongas varas iestādes noraida šos apgalvojumus, un pilsētas valdība noliedz, ka vērstos pret medijiem.
"Diemžēl straujās pārmaiņas sabiedrībā un mediju vides pasliktināšanās neļauj mums sasniegt savu mērķi, neizjūtot bailes. Šīs krīzes apstākļos mums vispirms ir jāpārliecinās, vai visi iesaistītie ir drošībā," teikts 2017.gadā dibinātā tīmekļa izdevuma Citizen News paziņojumā.
Savā aprakstā sociālajā tīklā Facebook medijs norādījis, ka neatbalsta nevienu partiju un tā mērķis ir veicināt Honkongas pamatvērtības, piemēram, brīvību, atvērtību, daudzveidību un iekļaušanu.
Pirms pāris dienām divi bijušie Honkongas interneta ziņu medija Stand News redaktori tika apsūdzēti sazvērestībā ar mērķi publicēt musinošu materiālus. Kratīšanā izdevuma redakcijā piedalījās aptuveni 200 policistu.