Zinātnieki uzskata, ka vakcīna var izrādīties efektīva, pretdarbojoties nelielu izmēru audzējiem, kā arī palīdzēs pacientiem, kuri izgājuši ārstēšanas kursu, taču baidās no recidīva.
Parasti vēža šūnas neizraisa organisma imūnsistēmas atbildes reakciju, jo netiek atpazītas kā draudi. Vakcīnas, kuru izstrādājusi farmaceitiskā kompānija Vaxil Biotheraputics kopīgi ar Telavivas universitātes speciālistiem, uzdevums ir „apmācīt” imūnsistēmu reaģēt uz molekulu MUC1, kas atrodas nospiedošā vairākumā vēža šūnu. Molekula atrodas arī parastu šūnu sastāvā, tomēr MUC1 daudzums tajās ir pārāk mazs, lai izsauktu atbildes reakciju.
Vaxil Biotheraputics paziņojumā teikts, ka preparāts Immucin jau pēc divām līdz četrām injekcijām ierosinājis specifisku imūnreakciju uz vēža šūnām visiem desmit pacientiem, kuri piedalījās pirmajos testos. Vakcīnas izmēģinājumi notika Hadasas medicīniskajā centrā Jeruzālemē, un to rezultātā trīs to dalībnieki, kas sirga ar asins vēzi, ir pilnībā izārstējušies, savukārt pārējiem septiņiem ir fiksēti uzlabojumi.
Pētījumu rezultāti pagaidām oficiāli nav publicēti, un par nākamo posmu jākļūst vakcīnas izmēģinājumiem ar plašāku pacientu loku. Panākumu gadījumā vakcīnai ir jāparādās pārdošanā sešus gadu laikā.