Kanādas iedzīvotāju skaits pieaudzis līdz 41 miljonam, ko lielā mērā veicinājis vēl nepieredzēts ieceļotāju vilnis.
Imigrācijas ministrija iepriekš bija plānojusi 2025. un 2026.gadā ļaut valstī uz pastāvīgu dzīvi apmesties pa 500 000 jaunu imigrantu. Taču šie mērķi tika pārskatīti un samazināti līdz 395 000 nākamgad un 380 000 imigrantu 2026.gadā. 2027.gadā plānots uzņemt valstī 365 000 cilvēku.
Imigrācijas ministrija paziņoja, ka plāna mērķis ir "īstermiņā apturēt iedzīvotāju skaita pieaugumu, lai ilgtermiņā panāktu labi pārvaldītu, ilgtspējīgu izaugsmi".
"Lai gan ir skaidrs, ka mūsu ekonomikai ir vajadzīgi jaunpienācēji, mēs redzam spiedienu, ar ko saskaras mūsu valsts, un mums attiecīgi jāpielāgo sava politika," paziņoja imigrācijas ministrs Marks Millers.
Ministrija norādīja, ka mērķis ir arī mazināt spiedienu mājokļu jautājumā. Kanādieši nemainīgi kā vienu no galvenajām problēmām min mājokļa īres vai īpašumtiesību izmaksas.
Ministrija uzskata, ka imigrācijas pieaugums ir palīdzējis Kanādas ekonomikai izkļūt no Covid-19 pandēmijas, neieslīgstot recesijā. Taču institūta "Environics" pagājušajā mēnesī veiktajā aptaujā par sabiedrības attieksmi pret imigrāciju konstatēts, ka "pirmo reizi ceturtdaļgadsimta laikā pārliecinošs vairākums kanādiešu uzskata, ka imigrācija ir pārāk liela".
Aptaujā konstatēts, ka 58% kanādiešu uzskata, ka valsts uzņem pārāk daudz imigrantu, kas ir par 14 procentpunktiem vairāk nekā 2023.gadā.