Būtiski saasinājušās Japānas attiecības ar Ķīnu pēc tam, kad Japānas valdība paziņoja, ka sāk ieplūdināt okeānā attīrītus ūdeņus no Fukušimas atomelektrostacijas. Lai gan eksperti no Pasaules Atomenerģijas aģentūras un citām organizācijām uzsvēruši, ka AES ūdeņu ieplūdināšanai okeānā nevajadzētu radīt nekādas negatīvas sekas, Japānas valdības solis izraisījis īpašu Ķīnas valdības un iedzīvotāju neapmierinātību. Ķīna arī aizliegusi zivju un jūrasvelšu importu no Japānas. Protesti notikuši arī pie Japānas pārstāvniecības ēkām Dienvidkorejā.
Japānas valdība vakar paziņoja, ka "ļoti nožēlojama un uztraucoša" ir Ķīnas pilsoņu pret Japānu izvērstā darbība. Japānas vēstniecības Pekinā logā ticis iemests ķieģelis. Uzņēmumi un iestādes Japānā pēdējo dienu laikā saņēmuši tūkstošiem telefonzvanu no Ķīnas, kuros zvanītāji dažādās valodās lamājas un draud, vēsta AFP.
Apmētā ēkas
Japānas valdība pagājušajā ceturtdienā paziņoja, ka sākta attīrīto un atšķaidīto ūdeņu no Fukušimas AES ieplūdināšana Klusajā okeānā. 12 gadu laikā, kopš Fukušimas AES trīs reaktori guva postījumus pēc zemestrīces notikušajā cunami, AES uzkrāti ap 500 olimpiskā izmēra peldbaseinu tilpumam atbilstošs reaktoru dzesēšanā izmantoto ūdeņu un nokrišņu ūdeņu apjoms.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 30. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!