Nupat ANO kritizēja nacionālo valstu valdības, ka tās nepieliek pietiekamas pūles, lai realizētu nepieciešamās pārmaiņas un iedzīvinātu ierobežojumus, kas ļautu sasniegt Parīzes klimata konferencē nosprausto mērķi - nepieļaut, ka globālā temperatūra paaugstinās par diviem grādiem pēc Celsija skalas, ja salīdzina ar laiku pirms industriālās revolūcijas.
Turpinot pašreizējo politiku klimata jomā, jau 2010. gadā globālā temperatūra varētu būt pieaugusi par trim grādiem, brīdina pētnieki.
Ja piepildīsies šis scenārijs, applūstu tādas pilsētas kā Osaka, Tokija, Bangkoka, Riodežaneiro, Šanhaja, Aleksandrija, Maiami, Ņujorka. Applūstu arī visa Nīlas delta, tādējādi liekot dzīvesvietu mainīt astoņiem miljoniem cilvēku. Kopumā analītiķi izpētījuši, ka ap 275 miljoni cilvēku dzīvo apdraudētos rajonos šajās metropolēs.
Piemērm, ja piepildītos scenārijs par trīs grādu sasilšanu un līdz tam laikam nebūtu uzbūvēta atbilstoša infrastruktūra aizsardzībai pret plūdiem, Osakā zem ūdens būtu vairāki nozīmīgi biznesa un izklaides rajoni, savukārt Maiami zem ūdens būtu teju pilnībā.
Tā kā klimata pārmaiņu ierobežošanas politika šobrīd ir visai sadrumstalota, turklāt nepieciešamo pasākumu ieviešanas temps ir krietni lēnāks par nepieciešamo, daļā pilsētu amatpersonas sāk aktīvāk domāt par seku neitralizēšanu, nevis to nepieļaušanu - proti, apsver pretplūdu aizsargbūvju celtniecības plānus, raksta The Guardian.
"Līdz šim bijām koncentrējušies uz globālās sasilšanas cēloņu mazināšanu, bet, ņemot vērā, ka klimata pārmaiņas ir neizbēgamas (..), nu mēs debatējam par to, kā tikt galā ar gaidāmajām dabas katastrofām," norādījis Osakas pašvaldības Vides dienesta pārstāvis Tošikazu Nakāki.
Tomēr ne visās pilsētās ir amatpersonas sākušas apspriest biedējošos nākotnes scenārijus. Piemēram, Riodežaneiro, kura plūdu rezultātā zaudētu gan lidostu, gan vairākas cilvēku iecienītas pludmales un piekrastes kvartālus, politiķi un amatpersonas pārāk nesteidzas meklēt risinājumus.