23. marta kustības spēki pilsētu atstāja tikai 11 dienas pēc tam, kad bija to ieņēmuši, nesastopot īpašu valdības spēku un ANO miera uzturētāju pretestību. Vienlaikus nemiernieki brīdinājuši, ka viņu spēki atgriezīsies Gomā, ja 48 stundu laikā netiks izpildītas visas Ugandā panāktās vienošanās.
Vienošanās starp Kongo Demokrātiskās Republikas prezidenta Džozefa Kabilas valdību un 23. marta kustību paredz, ka nemiernieki atkāpjas 20 kilometru attālumā no Gomas, savukārt valdība izpilda virkni viņu politisko prasību, ieskaitot atsevišķu politisko cietumnieku atbrīvošanu.
Vienlaikus daudzi eksperti apšauba iespēju, ka vienošanās būs ilglaicīga, jo Džozefa Kabilas valdība iepriekš ir noraidījusi iespējas sākt sarunas ar 23. marta kustību, dēvējot to par kaimiņvalstu Ugandas un Ruandas marionešu spēkiem, un apgalvojot, ka kustības pastāvēšanas mērķis ir nodrošināt, ka Kongo Demokrātiskās Republikas kaimiņvalstis iegūst kontroli par derīgajiem izrakteņiem bagātajiem valsts austrumiem.
Jāpiebilst, ka situācija Kongo Demokrātiskajā Republikā ir saspīlēta kopš 1994. gadā, kad arī šo valsti skāra kaimiņvalstī Ruandā notikušās etniskās sadursmes. Arī 23. marta kustība ir galvenokārt etnisks spēks, kas sastāv no tutsi cilts pārstāvjiem. Savukārt nemiernieku organizācijas nosaukumā iekļauta atsauce uz 2009. gada 23. martu, kad tutsi cilts kaujiniekiem tika atļauts dienēt Kongo armijā, lai gan pilnībā izpildīta šī vienošanās nav.