Lai gan daži eksperti uzskata, ka pandēmijas ierobežojumu dēļ radusies lejupslīde ekonomikā un ienākumu samazinājums spiedīs uz leju arī velosipēdu pārdošanas rādītājus, citi pilnīgi pretēji apgalvo, ka velosipēdus arī pēc ierobežojumu atcelšanas pirks un izmantos daudz tādu cilvēku, kuri to nav darījuši līdz šim, jo centīsies izvairīties no braukšanās sabiedriskajā transportā, kur pastāv inficēšanās risks.
Plašs loks
Associated Press raksta, ka desmitiem gadu nepieredzēto bumu velosipēdu pirkšanā pandēmijas ierobežojumu laikā izraisījis tas, ka tie ietekmējuši dažādas iedzīvotāju grupas visā pasaulē – gan fitnesa fanātiķus, kuri ierobežojumu dēļ nedrīkstēja apmeklēt sporta klubus, gan cilvēkus, kuriem ikdienā vajag pārvietoties uz darbu, bet ir bažas to darīt sabiedriskajā transportā, kā bija pierasts līdz pandēmijai, gan ģimenes ar bērniem, kuras ierobežojumu dēļ bija spiestas garlaikoties mājās.
BBC raksta: "Tualetes papīrs. Roku dezinfekcijas līdzekļi. Pasta. Milti. Dažas lietas pandēmijas laikā kļuva zelta vērtas, parādot, ko patiešām uzskatām par pirmās nepieciešamības precēm ikdienā. Un laikā, kad cilvēki Apvienotajā Karalistē vēlas paplašināt fiziskās aktivitātes vai ir spiesti atgriezties darbavietā, mēģinot izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas, velosipēdi ir kļuvuši par preci, kuru vietām ir grūtības iegādāties."
BBC intervētā 26 gadus vecā skolotāja Saskija Brīta bija sapratusi, ka šovasar koronavīrusa dēļ jāatmet plāni ceļot uz ārzemēm, tāpēc nolēma, ka apmeklēs daudzas ievērības cienīgas vietas, kas atrodas ērta velobrauciena attālumā no viņas mājas Bristolē.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 25. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!