"Bruņoto radikālo grupu opozīcija militārajai intervencei Mali varētu saasināt situāciju, ņemot vērā ideoloģiskās un/vai etniskās saites, kā arī Lībijas caurumainās robežas," ANO Drošības padomei pavēstīja Mitri. Pēc viņa teiktā, robežu drošība rada bažas sakarā ar nekārtībām Lībijā, it īpaši ap Bengāzī pilsētu, un "neseno Mali notikumu iespējamo ietekmi".
Mitri žurnālistiem pavēstīja, ka līderi Muamaru Kadafi gāzušo revolucionāro brigāžu rindās joprojām ir līdz 200 000 bruņotu vīru, kurus valdība nekontrolē. Tāpat kaujinieku izveidotajos cietumos pēc Kadafi režīma gāšanas 2011.gadā atrodas ap 7000 cietumnieku.
Kā norādīja Mitri, ap 20 000 bijušo kaujinieku tiek apmācīti par policistiem un valdības kontrole pār valsti lēnām uzlabojas, tomēr problēmas pastāv. "Viņi zina, ka nevar valsts varu izplest pār visu Lībijas teritoriju, viņi apzinās, ka viņiem nav monopola uz spēka pielietošanu," sacīja Mitri. "Augstas Lībijas amatpersonas, ar kurām es nesen tikos, uzsvēra savas bažas par situāciju austrumos un solīja sniegt labāku drošību diplomātiem un pilsoņiem Bengāzī."